Güzel giyinmek başlı başına bir iştir aslında. Güzel bir giyimi sağlayabilmek için mutlaka kişiler vücut tipine göre giyinmelidir. Bu sayede emin olun olduğunuzdan daha iyi görünmeniz mümkün olabilir. Bu yazımızda siz değerli okuyuculara vücut şekline göre giyinmenin bazı özelliklerinden ve püf noktalarından kısaca söz ettik.

giyim önerisi

giyim önerisi

Zayıf Ve Kilolu Kişilere Giyim Önerileri

Herkes daha güzel giyinmek ister pek tabi ki. Bu kişiye her anlamda bir öz güven kazandırır. Peki nasıl doğru giyiniriz. İlk önerimiz ne çok dar ne de çok bol giyinmeniz gerekir. Bu nedenle proporsiyonuzu doğru gösterecek şeyler tercih etmelisiniz.

vücut tipine göre giymek

vücut tipine göre giymek

Mesela eğer çok zayıfsanız blazer ceketlerinizde mutlaka vatka olmalı. Boyu kalça altında olmalıdır unutmayın. 3 düğmeli olanları tercih etmelisiniz.  Bu sizi daha ince ve uzun gösterir.Yine zayıf kişiler pantolon seçerken mutlaka düz kesim seçmelidir. Dar pantolonlar tercih etmemelisiniz.

zayıf gösteren kıyafetler

zayıf gösteren kıyafetler

Düz kesim pantolonları paçaları kıvırarak kullanabilirsiniz. Ayrıca çok zayıf kişiler desenli pantolon tercih edebilir. Gömlek seçimlerinde zayıf kişiler gömleği içeride tutmalı. Kilolu kişiler ise dışarıda tutmalıdır. Kilolu kişiler V yaka tişört giyebilir.

5 Yorum

 1. Çiçek söyledi:

  Yazınızdaki modellerin ağırlıkta spor giyinmeyi sevenler için güzel olacağını düşünüyorum. Sizlerde bana katılıyor musunuz?

 2. Benice söyledi:

  Sayfanızdaki Özel Tasarım Kombinler inanılmaz bence

 3. Gökşin söyledi:

  Yazıdaki özellikle birinci model harika duruyor

 4. Gülnaz söyledi:

  Genel Moda hususunda birçok metin analiz ettim ancak böylesine bilgi dolu yazıyı ilk kez görmüş oldum.

 5. Güldem söyledi:

  bordo çeşitler ilişkili postlar görmek istemekteyim

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*