Uzun süredir hayatımızın içerisinde yer almayan parlak kumaşlar, moda dünyasına hızlı bir giriş yaptı. Göz alıcı parlaklıkta çantalar, ayakkabılar, etekler, bluzlar derken önceleri garipsediğiniz bu akıma siz de dâhil olmaya başladınız, öyle değil mi? Herkesi bir şekilde kendisine çekmeyi başaran parlak giysiler ve aksesuarlar, umarız hepimiz için evrenin bütün güzelliklerini de çekmeyi başarır. Çünkü daha uzun süre trend olmaya devam edeceği açıkça ortada. Peki, parlak kumaşlı giysiler nasıl kombinlenmeli?

Parlak giysiler ve aksesuarlar başlı başına dikkat çekiciler. Eğer üzerinizde vinil bir detay söz konusu ise geri kalan her şeyi bir adım geriye atmanız gerekecek. Zira insanların kör almasını istemeyiz. Baştan ayağa parlak kıyafetlerle donatılmış bir kombin, şıklığa değil, komikliğe neden olur.

 bayan elbise modelleri

bayan elbise modelleri

Bu bakımdan kombininizde en fazla iki detayın vinil kumaşlı olmasına izin vermelisiniz. Bu ölçüde kullanım hem şıklığınızı korumanıza hem de modaya ayak uydurmanıza olanak sağlar.

parlak elbiseler

parlak elbiseler

Hangi Renkleri Tercih Etmeli?

fuşya elbise

fuşya elbise

Parlak kumaşta öne çıkan renkler dore ve gri oldu. 2017’de modaya uygun giyinmek istiyorsanız, tercihlerinizi bu renklerdeki parlak giysilerden yana yapabilirsiniz. Ayakkabı da ise lider renk gri. Doğru kombinleri yaptığınızda vinil detaylarla da gösterişli görünümler yaratabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey aşırıya kaçmamak. Vücudunuzu tanıyor ve ona uygun seçimler yapıyorsanız, parlak giysilerde de dozu aşmadan yapacağınız kombinler çabasız şıklık kazanmanıza fırsat verecektir.

 elbise modelleri

elbise modelleri

dantelli parlak elbiseler

dantelli parlak elbiseler

klasik elbiseler

klasik elbiseler

abiye elbiseler

abiye elbiseler

pullu elbise modelleri

pullu elbise modelleri

alternatif elbise tasarımları

alternatif elbise tasarımları

5 Yorum

 1. Çağla söyledi:

  Bayan Giyim yazılarınızı çoğaltın!

 2. Funda söyledi:

  Benim hep ilgilendiğim tarzda moda konularına yer veriyorsunuz tebrik ederim.

 3. Anise söyledi:

  Yazıdaki özellikle ikinci resim fantastik duruyor

 4. Güher söyledi:

  Verdiğiniz bilgiler gerçekten çok faydalı.

 5. Belçim söyledi:

  Bayan Giyim yazılarınızı özellikle yakından takip ediyorum elinize sağlık.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*