Genelde resmi zamanlarda giyilen takım elbise hem erkeklerce hem kadınlarca tercih edilen bir kıyafet. Takım elbise ile şık olmak mümkün ama doğru takım elbise ile. Peki şık bir takım elbise nasıl olmalı? İşte bu yazıda siz değerli okuyucular için konuya dair bazı bilgileri kısaca verdik.

takım elbise

takım elbise

Şık Bir Takım Elbisede Olmazsa Olmazlar

Her şeyden evvel takımınız mutlaka beden ölçülerinize uygun olmalıdır. Yani potluk, uzunluk veya kısalık gibi durumlara izin vermemelisiniz. Erkeklerin takım elbiseyi düzgün seçmesi gereklidir. Takım elbiseniz sizi sıkmamalı ve içinde rahat hareket etmelisiniz.

takım elbise seçimi

takım elbise seçimi

Kollarınızı yukarı doğru kaldırdığınızda ceket sizinle beraber yukarı çıkmamalıdır.Ayrıca ne bol ne de çok dar olmalıdır. Diktirecekseniz ya da satın alacaksanız bu iki özelliğe mutlaka dikkat etmelisiniz. Ayrıca omuz ölçülerinizle uyumlu olmasına özen gösterin.

takım elbiseler

takım elbiseler

Son olarak ceketin kol uzunluğu bilek kemiğinin bittiği noktada olmalı. İçinize giydiğiniz gömleğin kol boyu ise 1 cm daha uzun olmalıdır. Pantolonun paça boyu ayakkabınızın topuğuna inmeden 2cm üstte bitmelidir. Takım elbisede amaç şıklıktır. Bu nedenle de tüm ince detaylara önem vermelisiniz.

5 Yorum

 1. Afra söyledi:

  Takım Elbise Seçerken Nelere Dikkat Etmeli? harika açıklamalarınızı baştan sona şaşkınlıkla okudum, süper ötesi öneriler bunlar

 2. Ceyla söyledi:

  Erkek Giyim hususunda baya bi post analiz ettim fakat bilgi aktarma derdinde olanı ilk defa görmüş oldum.

 3. Ceylan söyledi:

  Makalenizdeki kombinlerin daha çok gençler için yakışacağını düşünüyorum. Sizlerde bana katılıyor musunuz?

 4. Çise söyledi:

  Erkek Giyim ile ilgili birçok inceleme inceledim ama bu şekilde detaylısını ilk defa görmüş oldum.

 5. Gamze söyledi:

  İnceleme metninizdeki tasarımların genellikle klasik giyinmeyi sevenler için uygun olduğunu düşünüyorum. Sizlerde bana katılıyor musunuz?

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*