Makyaj çoğu kadının en fazla ilgilendikleri ve kendilerini sosyal açıdan ifade etme biçimleri arasında en çok dikkat ettikleri etkinliklerden biri olarak ön plana çıkıyor. Etkili ve estetik bir görünümü üst düzeyde tutmak adına makyajın kullanım alanı ve teknikleri git gide yaygınlaşıyor ve bu yöntemler belirli moda tarzlarını bile oluşturabiliyor. Bu noktada hangi makyaj malzemesinin hangi tonunun veya çeşidinin nerede kullanıldığına ilişkin bilgiler ışığında kadınlar güzelliklerini en iyi biçimde yansıtma olanağına sahip olurlar.

makyaj

makyaj

Makyajın En Sık Uygulandığı Alanlar

Makyajın en sık uygulandığı alanların başında dudaklar ve göz çevreleri gelir. Etkili bir görünüm için göz çevresinde kullanılabilen bir ürün olan göz kalemleri kadınların bakışlarına yeni bir hava katma özelliğine sahiptir. En iyi göz kalemleri şüphesiz sadece erkeklerin değil kadınların bile ilgisini çekebilecek özellikte olanlardır.

makyaj yapımı

makyaj yapımı

Dudaklar için kullanılan ürünler arasında ise başlıca malzeme olan ruj renkleri ve çeşitleri bakımından kadınların seçeneklerini çoğaltıyor. Ayrıca bu noktada son zamanlarda organik makyajın da kadınların ilgi alanını oluşturduğunu söyleyebiliriz.

5 Yorum

 1. Açela söyledi:

  Sitenizdeki birçok yazıyı okudum, çok güzel iş çıkarıyorsunuz. Özellikle Makyaj kategorisindekiler favorim.

 2. Çise söyledi:

  İnceleme yazınızda yer alan üçüncü modeli anneme satın almayı düşünüyorum. diğer arkadaşlar ne düşünüyor bu konuda

 3. Günay söyledi:

  Web sayfanızdaki incelemeleri kaçırmadan hafızama kazıyorum. Açık olmak gerekirse yazdığınız tüm bilgiler özgüven seviyemi daha da yükseltiyor. Artık daha kolay kararlar alıyorum.

 4. Ahlem söyledi:

  Yukardaki tasarımlar inanılmaz, bu kombinler hangi firmada var

 5. Arya söyledi:

  2 numaralı kombin iyi

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*