Birçok kişi fark etmiştir ki son bir seneden beri dışarıda neredeyse herkeste eski retro tarzı gözlükler görülüyor. Bu kış da modasının devam ettirecek olan bu gözlükler aslında önceden büyük annelerimizin ya da büyük babalarımızın dolabındaydı. Şimdi ise bu dolaplardan tekrar çıktı ve dışarıda sergileniyorlar.

gözlük modası

gözlük modası

Oldukça trend hale gelen retro akımı sadece gözlüklerde değil.  Kıyafetlerdeki dantellerde, çiçek desenlerinde, ekose şallarda da görülüyor.

Retro Gözlük Seçerken Dikkat

Eğer siz de bu retro gözlük modasına uyum sağlamak istiyorsanız ve retro gözlük satın almayı düşünüyorsanız seçimi yaparken dikkat etmeniz gerek. Bilmeniz gerekir ki retro demek en büyük olan demek değildir.

retro gözlük

retro gözlük

Yüzünüze en doğru oturan bir model seçmelisiniz.  Sırf çok büyük diye çok kocaman gözlükler kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Eğer kendinize uygun bir retro gözlük modeli bulamazsınız klasik modellerden seçebilirsiniz.

retro güneş gözlüğü

retro güneş gözlüğü

Bu şekilde tarzınızdan ödün vermeden modaya uyum sağlamış olursunuz.Bu gözlüklerle kendinizi eski yıllarda hissedeceksiniz. Son uyarımız gözlük seçerken mutlaka kaliteli camı olmasına özen göstermeniz olacak.

5 Yorum

 1. Canel söyledi:

  Sitenizdeki makalelerin büyük bir kısmını heyecanla göz attım, çok iyisiniz. Özellikle Aksesuar kategorisindeki yazılar favorim.

 2. Belçim söyledi:

  Paylaştığınız görseller çok güzel, bu kombinler hangi firmada var

 3. Güneş söyledi:

  Makalenizdeki modellerin genel olarak orta yaşlarda ki bayanlar için uygun olduğunu düşünüyorum. Sizlerde bana katılıyor musunuz?

 4. Alisa söyledi:

  Afyon’da bu modellerin satış noktası neresi, sonraki salı alışveriş krimizi sonlandırmayı düşünüyorum.

 5. Çişem söyledi:

  sıcakta bunlar düğünde güzel durur mu

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*