Maskülen ayakkabılar Fransızca kökenli bir kelime olup evrensel olarak erkeksi anlamında kullanılır. Maskülen tarz benimseyen bayanlar kadınsılıktan uzak değildir, maskülen tarzı her zaman kadınsı parçalarla birlikte kullanabilirsiniz. Maskülen giyim tarzı ince kadınsılık barındıran bir stildir. Modanın mizah anlayışı maskülen giyim tarzı denebilir.

 maskülen tarz

maskülen tarz

 

Maskülen Parçalar Nelerdir?

 

 bayan kıyafet kombinleri

bayan kıyafet kombinleri

Kombin oluştururken dikkat etmeniniz gereken temel şey, eğer bu stili beğeniyor ve ilk denemeleriniz ise maskülen parçaların hepsini bir arada kullanmamak olacaktır. Erkek kesim pantolonlar, ayakkabılar, ceketler, ekose gömlekler ve erkek giyim skalasına sahip renkleri bir arada kullanmak abartı olacağından birkaç temel parçayı maskülen seçip kombininizi oluşturmalısınız.

 

 bayan kombinler

bayan kombinler

Stilinizi yine kadınsı parçalarla tamamlayabileceğiniz gibi, maskülen ayakkabı, desensiz düz tişört yada gömlek ve erkeksi bir şal ile de hafif bir maskülenlik elde edebilirsiniz.

 

Maskülen ayakkabı denince ilk akla gelen kadın erkek herkesin benimsediği Oxford ayakkabılar olmaktadır. Her koşulda giyilebilecek tasarımlarıyla Oxford fiyatı da tasarımları kadar çeşitlilik göstermektedir.

 

 

Kadınsı Maskülen Kombinler Nasıl Olmalıdır?

 

Maskülen kombinasyonlar için en çok tercih edilen Oxford ayakkabıları skinny pantolonlarla kombinleyerek, (özellikle ince ayak bilekli bayanlara yakışan bu kombinlerle) ayak bileğinizi ön plana çıkartmanız şık ve kadınsı maskülenlik havası yaratacaktır.

 oxford ayakkabı

oxford ayakkabı

 

Oxford ayakkabılar aynı zamanda pileli kısa eteklerle kombinleyerek kolej stili yaratabilir, kombinlerinizde kilotlu çoraplar kullanabilirsiniz. Hemen her yerde bulabileceğiniz Oxford tipi ayakkabılar Oxford fiyatı açısından da geniş bir yelpazeye sahiptir.

 Kombin Önerileri

Kombin Önerileri

maskülen kombinler

maskülen kombinler

maskülen kıyafetler

maskülen kıyafetler

kıyafet önerileri

kıyafet önerileri

yeni maskülen kombinler

yeni maskülen kombinler

maskülen elbiseler

maskülen elbiseler

5 Yorum

 1. Belinda söyledi:

  Maskülen Giyim Tarzı Nasıl Yaratılır? yazınız için teşekkürler işime çok yaradı. Bu bahsettiğiniz modelleri Sivas’de nereden bulabilirim acaba?

 2. Bade söyledi:

  Bu ürünleri Kırklareli civarında nereden bulabilirim?

 3. Gökçe söyledi:

  Web sayfanızdaki birçok yazıyı dikkatlice okudum, bu alanda en iyisi sizsiniz diyebilirim. Özellikle Ayakkabı kategorisindeki yazılar favorim.

 4. Gülen söyledi:

  blogunuz akıllı telefon uyumlu mu

 5. Ayşıl söyledi:

  Ayakkabı konusunda bir hayli fazla post okudum ancak bilgi aktarma derdinde olanı ilk defa gördüm desem yalan olmaz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*