Her bayanın hayali mükemmel bir görünüme sahip olmaktır. Kusursuz bir cilt, büyük gözler, dolgun dudaklar herksin sahip olmadığı özellikler olsa da, çeşitli makyaj hileleri ile bu görümü yakalamak hiç de zor değil. Ancak bunun için en kaliteli ürünleri imal eden kozmetik markalarından yana tercih kullanmanız gerekiyor.

Kolay Makyaj Hileleri

Yüz için makyaj hileleri

Önce yüzünüzü daha minyon ebatlara nasıl kavuşturacağınızdan başlayalım. Bunun için iki farklı tonda allığa ihtiyacınız var. Koyu olan tonu çenenizin hizasında sağ ve sol yanaklarının en alt bölümüne uygulayacaksınız. Açık olan tondaki allık ile de elmacık kemiklerinizi belirginleştireceksiniz. Böylece yüzünüz olduğundan daha küçük görünebilir. Unutmayın; makyajda koyu tonlar kullandığınız bölgeler geriye giderken açık tonların hakim olduğu bölgeler ise ön plana çıkar.

Göz için makyaj hileleri

Gözlerinizi daha çekik ve büyük göstermek için de göz kalemini kirpiklerinizin dış tarafına uygulayın. Üst bölüme biraz daha uzun kalem sürmeniz halinde gözleriniz çok daha belirgin ve büyük görünecektir.

Dudak için makyaj hileleri

Dudakları daha dolgun göstermenin sırrı ise dudak kaleminden geçiyor. Dudaklarınıza kalem sürerken biraz taşırmanızda hiçbir sakınca yok. İç taraflara bir ton açık ruj uygulamanız halinde muhteşem dolgunlukta dudaklara siz de sahip olabilirsiniz.

5 Yorum

 1. vildan söyledi:

  Bunu nasıl başarıyorlar diyordum meğerse böyleymiş 🙂

 2. Füruzan söyledi:

  8 sayılı fotoğraf hoş

 3. Gülpembe söyledi:

  Blogunuzda olan söylediklerinizi belirli aralıklarla hafızama kazıyorum. Samimiyetle söylüyorum yazdığınız her detay özgüven seviyemi daha sağlam hale getiriyor. Artık kendime daha fazla güveniyorum.

 4. Büşra söyledi:

  Yazıdaki özellikle beşinci kombin çok güzel duruyor

 5. Balın söyledi:

  İnceleme metninizdeki parçaların ağırlıkta sokak modasına uyanlar için güzel olacağını düşünüyorum. Sizce?

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*