Moda denildiğinde kocaman bir dünyanın kapıları ardına kadar açılıyor. Zamanla evrilen, değişen, bazense geriye giden bir hareket olarak, moda aslında bu şekilde bir zaman çizgisine sahip olmadığını gösteriyor. Üretimin ve tasarımın limitlerinin olmadığı bu dev ekonomi, hayal gücünün kumaş üzerine dökülmüş hali olarak, kendi ayakları üzerinde duruyor.

 2017 giyim modası

2017 giyim modası

Bu kadar geniş bir yelpaze, kişinin kendi tarzını bulmasını ve farklılık yaratmasını mümkün kılıyor. Modern, klasik, alafranga, bohem veya vintage herkesin kendi kimliğini tanımlayabileceği bir opsiyon sunuyor. Bu bağlamda, kadın veya erkek farketmeksizin önemli olan içinde kendini rahat hissettiği, ruhunu yansıtan kıyafet seçimleri yapmak. Çünkü her zaman ilk izlenim, içinde modanın büyük rol oynadığı geniş bir portredir.

 moda hakkında bilgiler

moda hakkında bilgiler

Moda da Nostaljiye Dönüş

 moda

moda

Geriye dönüş yaptığı zamanlar da modern halini aratmayan nadir alanlardan biri tartışmasız modadır. Çünkü her ne kadar modernliğin ve yeniliğin çekiciliği, insanları kendine yönlendirse de çoğu kişi eski modanın klasik duruşuna ara ara sığınır.

 moda önerileri

moda önerileri

Vatkalı omuzlar, ispanyol paçalar, yüksek beller bir dönemin tanımlayıcısı olsa da hala vitrinlerde kendi yerini koruyor. Her yıl moda trendlerinde, bu yıl annenizin sandıklarından bunları çıkarabilirsiniz haberleri aslında tam olarak bu nostaljinin hiç bi yere gitmediğini, sadece dönem dönem rafa kaldırıldığını anlatıyor. Üstelik bu eski duruş kendini modern parçalarla veya küçük dokunuşlarla harmanlayarak aynı zamanda bu dönemin kıyafeti oluyor. Yani zamanın eskitemediği, aksine ona ayak uyduran parçalar, her zaman modaya dair doğru tercihleri olarak kendi yerini alacaktır.

 2017 bayan giyim modası

2017 bayan giyim modası

moda haftaları

moda haftaları

defileler

defileler

moda trendleri

moda trendleri

yeni moda trendleri

yeni moda trendleri

moda ipuçları

moda ipuçları

5 Yorum

 1. Güngör söyledi:

  Genel Moda yazılarınızı çoğaltın!

 2. Ahlem söyledi:

  Modacinim blogunuzdaki birçok yazıyı baştan sona inceledim, sizi takdir ediyorum. Özellikle Genel Moda kategorisindekiler favorim.

 3. Gülen söyledi:

  Ardahan’da bu kombinlerin bulunabileceği yer neresi, sonraki çarşamba alışveriş krimizi sonlandırmayı düşünüyorum.

 4. Afra söyledi:

  Bu resimler bir efsane, nerede satılıyor acaba

 5. Fahrünissa söyledi:

  Yazınızda yer alan kombinleri Erzincan civarında butik olarak tasarlayan var mı

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*