Gün içerisinde yapılan makyaja göre daha kuvvetli görünmesi gereken gece makyajı için püf noktaları sizlerle paylaşmak istedik. Önereceğimiz püf noktaları uygulayarak hem kısa sürede makyajınızı tamamlamanız mümkün, hem de geceye şık bir şekilde hazırlanmış olmanız mümkün olacaktır.

Gece Makyajı

Fondöten Kullanımı:

Temizlediğiniz ve nemlendirdiğiniz cildinize uygulayacağınız fondöteni nemli bir süngerle sürmeniz önerilmektedir. Saç dipleriniz ve teninizin renginin farklı olmaması için saç diplerinize uygulayacağınız fondötenin iyice yedirmeniz gerekmektedir. Fondöten uygulamasının üstüne mutlaka şeffaf renkte pudra uygulayarak sabitlemelisiniz.

Göz Makyajı Uygulaması:

Küçük gözlerinizi büyük göstermek için üst kirpik diplerine siyah veya kahverengi göz kalemi ile ince bir hat çizin. Aynı hat uygulamasını alt kirpik diplerine de uyguladıktan sonra pamuklu kulak çubuğu ile hattın keskinliğini yumuşatın. Gözleriniz birbirine uzak ise göz pınarınızdan başlayarak kaşlarınıza kadar koyu renk far ile gölgelendirme yapın. Gözleriniz birbirine yakın ise gözlerinizin şakak taraflarına daha koyu renk far uygulamalısınız.

Allık Kullanımı:

Gece makyajında kullanacağınız allığı koyu renk seçmelisiniz. Allığı teninize uyguladıktan sonra mutlaka iyice dağıtmalısınız.

5 Yorum

 1. Feray söyledi:

  instagram hesabınızda Gece Makyajı Nasıl Yapılır? paylaşımınızı gördüm, ilgiyle takip ediyorum. Destekliyorum.

 2. Benli söyledi:

  Bu kombinler bir efsane, satılıyor mu bunlar

 3. Funda söyledi:

  3 numaralı stil muhteşem

 4. Gülpembe söyledi:

  Blogunuzda olan birçok yazıyı okudum, çok başarılısınız. Özellikle Makyaj kategorisindeki yazılar favorim.

 5. Güldem söyledi:

  Yazıdaki özellikle dördüncü model fantastik görünüyor

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*