Kadın erkek fark etmeksizin hayatta herkesin hayatta alışveriş gereksinimi bulunur. Peki doğru alışveriş yapabiliyor muyuz? Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için doğru alışveriş yapmanın bazı sırlarından söz etmek istedik.

alışveriş yaparken dikkat

alışveriş yaparken dikkat

 

Alışveriş Öncesi Bazı Tüyolar

İlk olarak size önerimiz liste yapmanız olacak. İhtiyacınız olmayan şeyleri satın almak çok fazla para harcamanıza yarayacak. İkinci olarak alışveriş öncesinde belli bir bütçe belirlemeniz tavsiyemiz. Bir limit koyarsanız bu sayede ihtiyacınız olmayan ürünleri satın alamazsınız.  Bir sonraki tavsiyemiz ise alışverişlerde mutlaka nakit ödemeniz olacak. Çünkü kredi kartı ile alışveriş yapıldığında maalesef daha fazla ödeme yapıyoruz.

alışveriş dikkat edilmesi gerekn şeyler

alışveriş dikkat edilmesi gerekn şeyler

Mümkün olduğunca nakit ödeme tercih etmenizi tavsiye ederiz.  Belli bir zaman aralığı belirlemelisiniz. Ayrıca alışveriş için size en uygun olan zamanı tercih etmelisiniz. Bir diğer önerimiz ise alışverişe tek başına gitmenizdir.

doğru alışveriş

doğru alışveriş

Genelde kadınların indirim kelimesini duyduğunda direkt alışverişe yönelme gibi bir eğilimi vardır. Eğer ihtiyacınız yoksa sadece indirimde diye o ürünü satın almamalısınız. Yani giymeyeceğiniz bir kazağı indirimli diye almak pek doğru bir yaklaşım değildir. Son olarak asla mutsuz, yorgun, aç olduğunuzda alışveriş yapmamanız gerekir.

5 Yorum

 1. Çiçek söyledi:

  9 numaralı fotoğraf harika

 2. Kübra söyledi:

  Doğru Alışveriş Nasıl Yapılır? şaheserinizi baştan sona şaşkınlıkla okudum, çok dolu bilgiler var

 3. Cannur söyledi:

  Sitenizdeki kombin tasarımları mükemmel, almak istesek nereden alırız

 4. Feraye söyledi:

  Web sayfanızdaki makalelerin büyük bir kısmını heyecanla göz attım, bu alanda en iyisi sizsiniz diyebilirim. Özellikle İndirimler & Kampanyalar kategorisindekiler favorim.

 5. Belemir söyledi:

  Bu modeller acayip etkileyici, nereden alınabilir

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*