Ayakkabı hem erkek hem de kadın modasının önemli detaylarından birisidir. Ayakkabı seçimi sadece modayı takip ederek yapılacak bir şey değildir. Zira ayak anatomisi ile uyumlu olmayan erkek ve bayan ayakkabı modelleri ayaklarda önemli sağlık problemleri oluşmasına neden oluyor.

 ayakkabı seçimi nasıl olmalı

ayakkabı seçimi nasıl olmalı

Ayakkabı seçerken ayak sağlığını da dikkate almak gerekir. Özellikle bayanlar için onlarca ayakkabı modeli üreten markalar aynı zamanda ayak sağlığını da göz önünde bulundurmak zorundadır.

 bayan ayakkabı modelleri

bayan ayakkabı modelleri

Yanlış seçilmiş bir ayakkabı ayakta başta nasır oluşumu ve tırnak batması olmak üzere birçok rahatsızlığa neden olur. Çok yüksek topuklu ayakkabılar ayaklarda ve ayak bileğinde ağrıya neden olur. Dar kalıplı ve ucu sivri ayakkabılar başparmakta çıkıntı oluşmasına ve küçük parmağın şeklinin bozulmasına neden olur.

 ayakkabı modelleri

ayakkabı modelleri

Rahat ve Sağlıklı Bayan Ayakkabı Modelleri

Her ne kadar erkeklerde modayı yakından takip etse de kadınların modaya ve ayakkabıya olan tutkusunu geçemezler. Kadınlar için ayakkabı en önemli aksesuarlardan birisidir. Birçok kadın yüzlerce ayakkabıya sahip olmayı arzu eder ve bu hayalini gerçekleştirmek için sık sık ayakkabı satın alır.

 ayakkabı tasarımları

ayakkabı tasarımları

Bayan ayakkabı modelleri her yıl yenilense de aslında genel hatları ile aynıdır. Kadınların severek kullandığı platform topuklu ayakkabılar, babetler, spor ayakkabılar, kauçuk ayakkabılar, yürüyüş ayakkabıları ve daha pek çok model vardır. Tüm bu ayakkabılar arasında seçim yaparken dikkat edilmesi gereken esas şey ayakkabının rahatlığıdır. Ayakkabı seçiminde ayak rahatlığınıza dikkat etmelisiniz. Bir ayakkabı ne kadar şık olursa olsun ya da ne kadar pahalı olursa olsun eğer ayağınızı rahatsız ediyorsa bir kenara atılır ve kullanılmaz.

 ayakkabı modası

ayakkabı modası

topuklu ayakkabı seçimi

topuklu ayakkabı seçimi

ayakkabılar

ayakkabılar

bayan ayakkabı seçimi

bayan ayakkabı seçimi

kadın ayakkabı modelleri

kadın ayakkabı modelleri

ayakkabı vurması

ayakkabı vurması

5 Yorum

 1. Belemir söyledi:

  Moda sitesinde araba yazıları görmekten sıkıldık birçok sitede. Siz gerçekten sadece alanınızda bilgi veriyorsunuz, tebrikler

 2. Berinay söyledi:

  Sitenizin acaba instagram hesabı var mı?

 3. Ağça söyledi:

  Ayakkabı yazıları geldikçe sizden mail ile bildirim alabilmem mümkün mü acaba?

 4. Gülpembe söyledi:

  Sitenizde sürekli bilgi içerikli yazılar var, reklam yazıları olmuyor. Gerçekten tebrik ederim, bizi reklamla değil içerikle buluşturduğunuz için.

 5. Fidan söyledi:

  Yazınızdaki özellikle üçüncü kombin inanılmaz duruyor

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*