Moda dünyasında trend olan detaylardan biri de kadife olmaya başladı. 2017’de kadife kazaklar, bluzlar, pantolonlar, ayakkabılar ve hatta çantalar bile gardırobumuzda yerini alacak. Bugün birçok markanın yeni kreasyonunda kadife detaylar dikkatimizi çekiyor. Her ne kadar kilo problemi olanlar için uygun seçim olmasa da oldukça şık seçeneklerle karşı karşıyayız. Birkaç yıl öncesine kadar kadife kumaşlı İspanyol pantolonlar giyebileceğinize ihtimal veriyor muydunuz? Giydiğiniz an ‘demode’ olmakla suçlanırdınız. Ancak şimdilerde giymemek mümkün gözükmüyor.

 2017 kadife modası

2017 kadife modası

 

Kadife Bluz Nasıl Kombinlenir?

 

 kadife bluzlar

kadife bluzlar

Kadife detaylar içerisinde en çok tercih edilen elbette kadife bluzlar oluyor. Oldukça şık göründükleri aşikâr. Ancak doğru kombinlenmedikleri anda tam bir faciaya dönüşebilirsiniz. Peki, kadife bluz nasıl kombinlenmelidir?

 

 moda trendleri

moda trendleri

Baştan ayağa kadife giymek modaya ayak uydurmak isterken komik duruma düşmeye neden olur. Bu konuda önerimiz en fazla üç detayı kadife kullanmak. Kadife bluz, kadife kumaşlı ayakkabı ve yine aynı kumaştan kolye olabilir. Bu konuda abartıdan kaçınanlardansanız, iki seçimi kadifeden yana yapmak çok daha mantıklı olacaktır.

 

 2017 Moda Trendleri

2017 Moda Trendleri

Kısa kesim ve kolları İspanyol gelen kadife bluzu, eskitme görünüme sahip jean pantolonlarla kombinleyebilirsiniz. Skinny bir jean ve altında kısa topuklu, kadife kumaşlı bir boti… Vücudunuza uygun seçimle yaparsanız bu ciddi ciddi iddialı bir kombin olabilir. Kadife etek ve bluz kombini de yapabilirsin, ancak diğer bütün detayları kadife haricinde bir kumaştan seçmek koşuluyla. Deri ceketlerin de bu kombinlere yakışacağını aklınızdan çıkarmayın.

 kadife bluz

kadife bluz

kadife pantolonlar

kadife pantolonlar

mavi kadife kombinler

mavi kadife kombinler

kadife modelleri

kadife modelleri

kadife ceket kombinleri

kadife ceket kombinleri

kadife kombinleri

kadife kombinleri

kadife ceket kombinleri

kadife ceket kombinleri

5 Yorum

 1. Fehime söyledi:

  Kırıkkale’de bu kombinlerin bulunabileceği yer neresi, sonraki pazartesi moda günü yapmayı planlıyorum.

 2. Füruzan söyledi:

  2017 Moda Trendi: Kadife! isimli yazıyı baştan sona hayranlıkla okudum, çok dolu bilgiler var

 3. Gülriz söyledi:

  Blogunuzda olan yazıların çoğunu dikkatlice okudum, bu alanda en iyisi sizsiniz diyebilirim. Özellikle Bayan Giyim bölümündeki makaleler favorim.

 4. Gülçin söyledi:

  Yazınızdaki özellikle ikinci kombin fantastik duruyor

 5. Anise söyledi:

  Gümüşhane’da sayfanızda yer verdiğiniz tasarımların satıldığı yer neresi, sonraki pazar moda günü yapmayı planlıyorum.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*