Abiye, davetlere giderken giyilen özel kıyafetler için kullanılan bir terimdir. Davetlere giderken kadınlar her zaman daha güzel ve bakımlı görünmek isterler. Bunun için kıyafetten saça, ayakkabıdan çantaya kadar her şeylerine özen gösterirler. Bir davete, bir düğüne ya da bir organizasyona katılmanız gerekiyorsa mutlaka daha özel kombinler yapmanız gerekir. Abiye denilince akla çok abartılı ya da gösterişli kombinler gelmemelidir.

krem rengi gece ayakkabısı

krem rengi gece ayakkabısı

Şık ve zarif kombinler yapmak daha doğrudur. Abiye seçimi gidilecek davete göre değişiklik gösterir. Bir düğüne giderken giyilecek abiye bir kıyafetle bir kokteyle giderken giyilecek abiye aynı tarzda olmamalıdır. Nasıl ki katılacağınız davete göre kıyafet seçiminiz değişiklik göstermesi gerekiyorsa, kombininizi tamamlayacağınız bir aksesuar olan ayakkabı da farklılık göstermelidir. Abiye bir elbisenin altına mutlaka abiye ayakkabılar tercih edilmelidir.

platform topuklu abiye ayakkabı

platform topuklu abiye ayakkabı

Ayakkabı seçimi elbisenin modeline ve gidilecek olan davetin muhteviyatına göre değişiklik gösterir. Kıyafet ve aksesuar (çanta, ayakkabı) uyumu çok önemlidir. Günümüzde davete katılan kadınların kıyafetinden çok tercih ettiği ayakkabının konuşulduğu düşünülürse ayakkabı seçiminin ne kadar önemli olduğu daha iyi anlaşılacaktır.

Fantezi ayakkabı seçimi kıyafetle ve gidilecek davetle uyumlu olmalıdır. Kıyafete ya da davete uygun olmayan ayakkabılar sizi zor durumda bırakabilir. Peki, fantezi ayakkabı seçimi nasıl olmalıdır, doğru ayakkabı nasıl seçilir?

Abiye Ayakkabı Seçilirken Sık Yapılan Yanlışlar

Kadınların davetlere katılırken yaptığı yanlışların başında yanlış abiye ayakkabı seçimi gelmektedir. Fantezi bir ayakkabı seçerken bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Bir düğün, bir kokteyl ya da benzer bir davete katılmanız gerekiyorsa, ayakkabı seçerken rahatlığı göz ardı etmemeniz gerekir. Ayakkabınızın şık ve gösterişli olması kadar rahat olması da çok önemlidir. Rahat etmediğiniz bir ayakkabı ile ayakta uzun süre kalamayacağınızı unutmayın.

zincirli siyah abiye ayakkabı

zincirli siyah abiye ayakkabı

Bu nedenle ayakkabı seçiminizi ayak rahatlığınızı göz önünde bulundurarak yapın. Özellikle rugan ayakkabıların esneme payı olmadığı ve bu nedenle uzun süre ayakta durmanız için uygun olmadığını, bu tarz bir ayakkabı ile rahat edemeyeceğinizi unutmayın.

rugan abiye ayakkabı

rugan abiye ayakkabı

Ayakkabınız ayağınızı ilk giydiğiniz anda rahatsız ediyorsa gece boyunca daha fazla rahatsız edecektir. Elbisenizin modeli ile ayakkabınızın uyumu hiç kuşkusuz çok önemlidir. Ayakkabı seçerken, kıyafet ile renk ve model uyumunu mutlaka dikkate almalısınız. Topuklu fantezi ayakkabılar hiç kuşkusuz kadınların daha şık görünmesini sağlar.

Ancak, normal zamanda topuklu giymiyorsanız çok yüksek topuklu fantezi ayakkabılardan uzak durmalısınız. İdeal olan 12 cm topuk ve 3-4 cm platformdur. Uzun boylu görünmek için çok yüksek topuklu ayakkabı giymek gecenizin kötü geçmesine neden olabilir.

5 Yorum

 1. Alvina söyledi:

  Sitenizde yazı yazabilir miyiz, beğenerek takip ediyorum ve diğer takipçiler ile kendi kombinlerimi paylaşmak istiyorum.

 2. Bedran söyledi:

  kırmızı kombinler ilişkili içerikler okumak istemekteyim

 3. Çağıl söyledi:

  Bunlar müthiş, nereden alınabilir

 4. Gülden söyledi:

  Web sayfanızdaki paylaşımları her daim özümsüyorum. Samimi olmam gerekirse kaleme aldığınız her bilgi özgüven seviyemi daha da yükseltiyor. Kendime olan inancım artık daha fazla

 5. Berceste söyledi:

  Bunlar inanılmaz, nereden alabiliriz

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*