Güneşin şıkır şıkır parlamaya başladığı bu güzel yaz günlerinde, güneş gözlüğünün, hangi amaç ile kullanıyor olursa olsun, uzun yıllardan beri asla modası geçmeyecek ve giderek yaygınlaşan (hem sağlık hem de şıklık açısından) bir aksesuar olduğu bilinmekte.

2015 güneş gözlüğü

2015 güneş gözlüğü

Büyük küçük herkes güneş gözlüğünün geçmeyen modasına uzaktan yakından bir ilgi duymakta. İster güneşin göz alıcı ışınlarından korunmak ister tarzımıza şık bir dokunuş eklemek için olsun, bir güneş gözlüğü seçeceksek nelere dikkat etmeliyiz?

gözlük modası

gözlük modası

 Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir?

Başlıca dikkat edilmesi gereken şey tabi ki de gözlük camının kalitesi olmalıdır. Her şeyin başı sağlık değil midir nasıl olsa.

Bunda sonra yüz şekline ve yüze uygunluğa gelebiliriz. Bildiğimiz üzere her yüze her gözlük modeli istenilen etkiyi vermemektedir.

Alnınız dar, çeneniz ince ve elmacık kemikleriniz çıkık ise oval yapısı olan güneş gözlükleri yüzünüzü belirginleştirecektir.

güneş gözlüğü

güneş gözlüğü

Yuvarlak bir yüz şekline sahipseniz, gözlüğünüzü seçerken yuvarlak çerçeveli gözlüklerden kaçınmalı ve daha köşeli modellere yönelmelisiniz.

Geniş çene kemikleri ve alın yapısına sahipseniz kare yüz şekliniz var demektir. Köşeli bir yüz yapısına en iyi gidecek gözlük modelleri tabi ki de yuvarlak ve yumuşak hatları olan bir çerçeve olacaktır. Zaten sert olan vurguları yumuşatarak yüzünüze hoş bir hava katabilirsiniz.

Oval yapıda bir yüzünüz varsa büyük ihtimalle en rahat gözlük seçenler kategorisine girmektesinizdir. Çünkü oval yüzlere neredeyse her çeşit güneş gözlüğü yakışabilmektedir.

5 Yorum

 1. Bedran söyledi:

  Hep bu şekilde devam edin, harika yazılar yayınlıyorsunuz. Modeller çok güzel.

 2. Çilay söyledi:

  Karabük’da bu modellerin bulunabileceği yer neresi, gelecek salı büyük bir alışveriş çılgınlığı yapmayı planlıyorum.

 3. Adile söyledi:

  Makalenizdeki modellerin daha çok renkli giyinmeyi sevenler için hoş olacağını düşünüyorum. Sizlerin düşüncesi nedir?

 4. Fidan söyledi:

  Yukarıdaki ikinci modeli teyzeme satın almak istiyorum. mantıklı mıdır sizce

 5. Çilay söyledi:

  web siteniz telefon uyumlu mu

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*