Çok eski zamanlarda, krallar ve sultanlar döneminde danışmanlar vardı. Günümüzde, devlet başkanlarına danışmanlık yapan kişilerin görevleri, o dönemdeki danışmanların görevleri ile paralellik gösterir. Aradaki fark ise günümüzdeki siyasi kararların daha karmaşık olmasıdır.

hayat

hayat

Yaşam koçluğu ise, birey bazında yapılan danışmanlık hizmetidir. Ancak bu hizmet uzun soluklu bir hizmet olabildiği gibi, bir süre zarfında yapılan bir hizmet de olabilir. Yaşam koçluğu, konusu insan hayatının yönlendirilmesi olduğu için, önemli bir hizmet haline geldi.

yaşam

yaşam

Yaşam Koçu Ne Yapar?

Hepimizin, hayatımızın bir döneminde alması gereken önemli kararlar olduğu bir gerçektir. Bazılarımız bu kararları yanlış yönde değerlendirir ve hayatının önemli bir kısmını bu yanlış kararlar üzerine yaşar.

İşte bu noktada devreye yaşam koçları girer. Yaşam koçlarının başlangıç olarak yaptıkları en önemli şey, kişi hakkında bilgi toplama safhasıdır. Yani kişinin geçmiş yaşamı ve alışkanlıkları hakkında bilgi toplar ve geleceğini yönlendirecek kararlar almasında bir yol planı belirler.

yaşam koçu

yaşam koçu

Hayatımızda sürdürdüğümüz ve aslında bizler için oldukça yanlış olan alışkanlıkları değiştirmek de, yaşam koçlarının görevleri arasındadır.

Etiketler: ,

5 Yorum

 1. Adel söyledi:

  Bu ürünleri Batman civarında butik olarak tasarlayan var mı

 2. Ferah söyledi:

  Sitenizdeki yazıların çoğunu heyecanla göz attım, sizi takdir ediyorum. Özellikle Stil bölümündeki makaleler favorim.

 3. Gaye söyledi:

  blogunuz telefon destekli mi

 4. Feride söyledi:

  Sayfanızdaki Özel Tasarım Kombinler harika sanki

 5. Filiz söyledi:

  soğukta bu tasarımlar düğünde nasıl olur

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*