Kıyafet seçimi yaparken iki konuya çok dikkat edilir. İlk olarak kıyafetin nasıl durduğuna dikkat edilir. Vücuda uygun bir kıyafet olup olmadığı araştırılır. İkinci olarak da kıyafetin vücudu nasıl gösterdiğine dikkat edilir. Bazı kıyafetler vücudu olduğundan kilolu ya da zayıf, uzun ya da kısa gösterebilir. Özel olarak böyle bir tercihte yapılabilir. Zayıf olanlar biraz daha kilolu, kilolu olanlar biraz daha zayıf görünmek için buna uygun kıyafetler tercih edebilirler.

uzun boy

uzun boy

Yüksek Bel Pantolonlar Seçilmeli

Özellikle uzun görünmek isteyenler için kıyafet tercihlerinde yapabilecekleri küçük değişikliklerle olumlu sonuç alabilirler. Öncelikle ister denim ister kumaş pantolon olsun bütün pantolonlarda yüksek bel tercih etmek bacak boyunu uzun göstereceği için pantolon tercihleri bu yönde olmalı.

uzun olun

uzun olun

Elbise giyimlerinde kısa boylu kadınlar platform ayakkabılarla istedikleri sonuca ulaşabilir. Maxi kıyafetler de bile kurtarıcı olan bu ayakkabılar uzun görünmeyi kolaylaştırır. Tek renk giymek desenli ya da çok renkli kıyafetlerden daha uzun gösterir.

yüksek bel  pantolon

yüksek bel pantolon

Kıyafetlerdeki dikey ve koyu çizgiler birkaç santimetre daha uzun görünmeyi sağlayacaktır. Kısa boylu kadınlar için topuklu ayakkabılar kurtarıcı bir parça olup ten rengine yakın bir renk ayakkabı seçmek de görünüme olumlu katkı sunacaktır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*