Stil sahibi bir kadın olmanın yolu doğru giyinmekten geçer. Bu ise, vücudunu tanımak ve kendi tarzına ve yaşına göre kıyafetler seçmekle olur. Fakat birçok kadın, genelde işin çok fazla moda boyutuna takılarak doğru giyinmenin kurallarını unutuyorlar. Bu yüzden doğru giyinmek ve şık olmak için birkaç tavsiyeye kulak vermek gerekir. İşte Türkiye’nin önde gelen ünlü modacılarından Dilek Hanif, Gamze Saraçoğlu Ve Hakan Akkaya’dan giyim tavsiyeleri.

kombin tavsiyeleri

kombin tavsiyeleri

Moda Olanı Değil Yakışanı Giymek Önemli!

Gamze Saraçoğlu’na göre kadınlar, asla baştan aşağı aynı desen veya renkte giyinmemeli, sadece zayıf görünmek için çok bol kıyafetler tercih etmemelidir. Kalın bilekli olan kadınlar ise,  kısa paçalı veya dar paçalı pantolonları tercih etmemeli, geniş basenleri olanlar düşük belli kıyafetleri, kilolu olanlar enine değil boyuna çizgi desenli kıyafetleri giymeli ve aksesuarda abartıdan kaçınmalıdır.

şal ile kombin

şal ile kombin

Hülya Avşar ve Nilüfer gibi ünlü sanatçıların da modacılığını yapan Dilek Hanif’e göre, kilolu kadınlar pastel renklerde kombinler kullanmalı, kilonun yoğun olduğu bölgelerde koyu ve desensiz kıyafetler tercih edilmelidir. Büyük göğüsleri olanlar, göğüs kısmında ışıltılı bluzları tercih etmelidir. Ayrıca boyu kısa olan kadınlar, boyundan bağlı kıyafetleri ve büyük ayakları olanlar da bantlı modellerinden uzak durmalıdır.

sokak modası

sokak modası

Hakan Akkaya’ya göre ise, basen bölgesi geniş olan kadınlar kalem etekleri tercihe etmeli, kısa boylular geniş paçalı pantolonlar ile topuklu ayakkabı kullanmalı ve skinny modellerin altında çok yüksek topuklu modellerden kaçınmalıdır. Ayrıca transparan bluzların her zaman zıt renkte bir atlet ya da çamaşırla kombinlenmesi gerekir. Göbek ve bel bölgesi kilolu olan kadınlar ise, çok dar kıyafetler giymemeli ama aşırı bol kıyafetlerden de kaçınmalıdır.

5 Yorum

 1. Gülçin söyledi:

  2017 yazılarınızı büyük bir heyecan ile takip ediyorum. Harika iş çıkartıyorsunuz.

 2. Gülriz söyledi:

  Moda Haberleri ürünlerini seçerken kendi stilinizi ve giyim tarzınızı da göz önünde bulundurmayı unutmayın derim.

 3. Adel söyledi:

  İnceleme yazınızda yer alan birinci örneği anneme hediye etmeyi planlıyorum. hoş bir hediye mi

 4. Fulya söyledi:

  lacivert modeller incelemeler okumak istiyorum

 5. Sema söyledi:

  Yazı İçeriğiniz muhteşem kanımca

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*