Hayatın hızlı akışı içerisinde kıyafet seçimleri de etkilendi. Hızlı giyilen ve şıklıktan ödün vermeyen kıyafetler tercihleri günümüzde daha çok etkiliyor. Bu açıdan bakıldığında tulumların moda olması doğal bir gelişme. Tulumlar hem şık hem de her ortama uygun kıyafetler olarak kadınların beğenerek giydiği parçalardan.

Tulum Giymenin Püf Noktaları

Tulum Giymenin Püf Noktaları

Vücudunuzu Tanıyın

Tulum giyerken kendi vücudunu tanıyarak giymek ve tercihleri bu kriterlere göre yapmak tulum giyinmekten alınacak keyfi arttıracaktır. Vücut özelliklerine göre tulum seçimi yaparken kısa boylular dar ve boyu kısa tulumlar tercih etmeli.

Tulum Giymenin Püf Noktaları

Tulum Giymenin Püf Noktaları

Uzun boylular desenli kumaşlarla yapılan tulumları ve paçaları geniş tulumları tercih ederek şıklığı arttırabilir. Kıvrımlı vücuda sahip olanlar koyu renk tulumlar, daha atletik vücuda sahip olanlar ise askılı ve beli düşük modelleri tercih etmeli. Zayıf bedenlerde fırfır, pile gibi detayları bulunan tulumlar iyi bit görünüm sağlayacaktır.

Tulum Giymenin Püf Noktaları

Tulum Giymenin Püf Noktaları

Günlük Plana Göre Tulum Seçimi Yapın

Tulumlar arasında tercih yapılırken günlük plan da göz ardı edilmemeli. Siyah renkli tulumlar her ortam için uygun bir tercihtir. Metalik renkli aksesuarlarla şıklık arttırılabilir. Davetlerde gece ayakkabıları ile günlük kullanımda sandaletlerle kullanılabilir. Pileli veya fırfırlı tulumlar günün ofiste geçirenler için ideal bir tercih olup istenirse bir ceket kombinasyon yapılabilir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*