Topuklu ayakkabılar pek çok bayanın giymekten keyif aldığı ve daha çekici bir görünüme sahip olmalarını sağlayan ayakkabı modelleridir. Moda dünyasında sürekli olarak kalıcı bir yere sahip olan topuklu ayakkabıları seçerken ise birtakım noktalara dikkat edilmesi gereklidir.

topuklu ayakkabı modelleri

topuklu ayakkabı modelleri

İnce topuklu ayakkabılar, eğer topuklu ayakkabı giymeye alışkın değilseniz başlangıç için uzak durmanız gereken modeller arasında yer almaktadır. Topuklu ayakkabılar ile yürümek zor olabildiği için eğer alışkın değilseniz kalın topuklu ayakkabıları tercih etmeniz daha doğru bir tercih olacaktır.

abiye topuklu ayakkabı

abiye topuklu ayakkabı

Topuklu ayakkabınızın renk seçimini ise giyeceğiniz kıyafetin renklerine uyumlu olarak seçmelisiniz. Eğer kırmızı renkli bir abiye elbise giyiyorsanız bu elbisenizin altına siyah ve klasik bir stiletto topuklu ayakkabı giyebilirsiniz. Daha spor ve günlük kullanım için bir topuklu ayakkabı seçmek istiyorsanız çiçek desenli eteklerinizin altına kırmızı ya da diğer canlı renk tonlarında topuklu ayakkabı giyebilirsiniz.

platform topuklu ayakkabı

platform topuklu ayakkabı

Topuklu Ayakkabı Nasıl Giyilmeli?

Topuklu ayakkabıların moda dünyasında geniş bir yer kaplaması ve her bayanın sahip olmayı istediği bir parça olması bu ayakkabıların kolay giyilen bir ayakkabı olduğunu göstermiyor. Topuklu ayakkabınızı eğer burnu kapalı bir model ise mutlaka babet çorapları ile birlikte giymelisiniz.

uzun topuklu ayakkabı

uzun topuklu ayakkabı

Çorapsız giyilen ayakkabılar uzun süreli kullanımlarda ayaklarınızda ciddi yaralanmalara ve ağrılara sebebiyet verebilir.

Topuklu ile doğru şekilde yürüyebilmek için ise mutlaka dik bir duruş yakalamalı ve bastığınız zemin ile yürüdüğünüz yola doğru bakmalısınız.

5 Yorum

 1. Gizem söyledi:

  9 numaralı görsel kusursuz

 2. Feride söyledi:

  Metindeki kombinlerin genellikle koyu renklerde giyinmeyi sevenler için güzel olacağını düşünüyorum. Sizin fikriniz nedir?

 3. Alisa söyledi:

  siteniz tablet uyumlu mu

 4. Ferah söyledi:

  Sitenizde yer verdiğiniz modelleri Kahramanmaraş civarında bulabilir miyim?

 5. Gözde söyledi:

  Yazıdaki özellikle beşinci resim çok güzel duruyor

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*