Bayanların daha güzel ve çekici görünebilmeleri için kullandıkları ayakkabı modelleri arasında topuklu ayakkabı modelleri yer alıyor. Fakat gün sonunda ağrıyan, şişen ve yorgun düşen ayaklara sahip olmamak için topuklu ayakkabı giyerken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor.

topuklu ayakkabı

topuklu ayakkabı

Topuklu ayakkabı seçerken ölçülerine dikkat etmelisiniz. Her insanın standart bir ayak ölçüsü olmasına rağmen sağlık ile ilgili problemler ve ilerleyen yaş ile alakalı olarak ölçüler bazı durumlarda değişebiliyor. Bu sebeple ayak ölçülerinizi düzenli olarak kontrol etmekte ve güncellemekte fayda var.

platform topuk

platform topuk

Ayak Tipinize Uygun Seçimler

Ayak tipinizi belirlemek ve buna uygun hareket etmek de büyük önem taşıyor. Düz tabanlı ya da ayak kemer kısmı yüksek olan biriyseniz bu tür sorunlara uygun olarak tasarlanmış olan ayakkabıları doktorunuza danışarak almanız gerekiyor.

stilettolar

stilettolar

Topuklu ayakkabıların topuk kısımlarının kalın olması daha uzun süre giyebilmenizi sağlayabilmektedir. Ayrıca topuklu ayakkabı giymeye alışkın biri değilseniz ince topuk yerine daha kalın topuklara sahip ayakkabılar tercih etmelisiniz. Stiletto giymek zorundaysanız ve iş hayatınızda rahatlığı yakalayabilmek istiyorsanız yine aynı şekilde kalın topuklu modelleri seçebilirsiniz.

5 Yorum

 1. Behrem söyledi:

  Görselleriniz her yazınızda şahane gözüküyor. Kombin fikirleri edinebilmek için gerçekten yararlı.

 2. Berran söyledi:

  blogunuz tablet uyumlu mu

 3. Ayren söyledi:

  Kırıkkale’da bu modellerin bulunabileceği yer neresi, gelecek pazar büyük bir alışverişe gitmeyi düşünüyorum.

 4. Çiçek söyledi:

  İçerikteki özellikle üçüncü resim çok güzel duruyor

 5. Gülsen söyledi:

  Bu modeller acayip etkileyici, satılıyor mu bunlar

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*