Genel bir alışkanlığımız var bizim, son ana kadar bekleriz ve yapılması gerekenlere ancak o zaman başlarız. Kış yaklaşıyor, hanginiz, ne önlem aldınız bir düşünün? Çoğumuz hala hiçbir tedbir almadık değil mi? Peki kış için, bu kışı hasta geçirmemek için ne gibi tedbirler almamız lazım bir düşünelim…

Kış mevsimi

Kış gelince en çok hasta olmaktan, çocuklarımızın, aile fertlerinden birinin hasta olmasından çok korkarız. Biliriz ki evdeki hasta bir üzüntü kaynağı, iş yerinde veya okulda sorun demek. Okuldan geç kalmak demek, işe gidememek demek, özel hastanelere dünyanın parasını ödemek demek. Eğer bunları yaşamak istemiyorsak, çok basit önlemler ile hastalanma riskimizin büyük bir kısmından kurtulabiliriz.

Tedbir önce evde başlıyor. Evdeki kombi veya sobanızın bakımın yapılmış olması, çok sıcak bir ev ortamından uzak durmanız oldukça önemli. Fazlasıyla sıcak ev ortamından, bir anda soğuk ev dışı koşullara vücut kolay kolay adapte olamıyor. Evinizin sıcaklığına dikkat, fazla sıcakta kalmayın. Sonrasında ise giyim kuşam ve hatta iç giyim seçiminde dikkat etmeniz gereken konular var. Dış giyime gösterdiğiniz özen kadar iç giyim ürünlerine de göstereceğiniz ilgi ve dikkat sağlığınız açısından oldukça önemli. Çoğu kişinin bildiğinin aksine çok kalın kıyafetler sizi sıcak tutmuyor, soğuktan korumuyor. Aksine daha ince ve vücut ısınızın durumuna göre kat kat giyinmeniz daha faydalı.

Termal İç Giyim

Yeni Trend Termal İç Giyim Çeşitleri

Son yıllarda teknolojinin de ilerlemesine paralel olarak, termal iç giyim ürünleri revaçta. Çok farklı teknolojik iplikler kullanılarak ve farklı örgü ve dikiş teknikleri ile üretiliyorlar. Asıl özellikleri kışın vücut ısısının sabit kalmasını sağlıyorlar. Bilmeniz gereken en önemli nokta şu ki, hiçbir kıyafet vücut ısıtmaz veya soğutmaz. Kıyafetler vücut ısısının sabit tutulmasını sağlar. İşte tam da bu noktada termal içlikler devreye giriyor. Bu tarz ürünler hem vücut ısısını koruyor, hem vücudun nefes almasına yardımcı olarak terlemeyi engelliyor. Siz de deneyin. Ama gidip de bu ürünleri dükkan dükkan aramayın, en kolay yolu internetten almak.

Hepinize sağlıklı ve mutlu bir kış geçirmenizi dileriz…

 

 

5 Yorum

 1. Anka söyledi:

  Termal İçlikler İle Kışa Hazırlık ! yazınız için teşekkürler işime çok yaradı. Bu bahsettiğiniz modelleri Erzincan’de nereden bulabilirim acaba?

 2. Berçin söyledi:

  Sitenizde yer verdiğiniz modelleri Manisa civarında butik satışını yapan yer var mı?

 3. Gülbahar söyledi:

  blogunuz telefon destekli mi

 4. Afitap söyledi:

  Sayfanızdaki Özel Tasarım Kombinler harika sanki

 5. Çisil söyledi:

  Yazınızda yer alan kombinleri Ardahan civarında bulabilir miyim?

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*