Başarılı bir kombinin ve tarz olmanın sırrı, kişinin kendi vücudunu tanıyarak ona göre seçtiği ürünleri giymesiyle olur. Bu yüzden kişi,  vücut tipini ve vücudundaki kusurları bilmeli, daha sonra ise ten rengine göre giysi seçimi yapmalıdır. Alınan kıyafetin ten rengi ile uyumlu olup olmadığını görmek için yapılması gereken ise, kişinin aynanın karşısına geçip kıyafetin içinde soluk görünüp görünmediğini kontrol etmektir.

ten rengine göre kıyafet seçimi

ten rengine göre kıyafet seçimi

Kıyafetin Rengini Ten ve Saç Rengi Belirler

Ten rengi açık tonlarda ve koyu renk saçlara sahip olan kişiler; siyah, pembe, kırmızı, mor, krem, yeşil ve gri tonlarındaki kıyafetleri tercih etmelidir.Ten rengi açık tonlarda ve açık renk saçlara sahip olan kişiler; gri, lacivert, hardal, mavi, yeşil, bordo, mor ve kahverengi tonlarında kıyafet seçimi yapmalıdır.

ten rengine göre kıyafet

ten rengine göre kıyafet

Ten rengi ve saç rengi koyu olanlar; bej, bebe mavisi ve mavinin diğer tonları, açık yeşil,  açık tonlarda kırmızı, pudra ve krem rengi gibi daha yumuşak ve pastel tonları tercih etmelidir.Ten rengi koyu, saçları açık tonlarda olanlar ise; beyaz, turuncu, lacivert, krem, koyu yeşil, mavi tonları, toprak tonları, hardal ve koyu kırmızı tonlar kullanılmalı.

tene göre kıyafet

tene göre kıyafet

Sarı saçlı ve açık tenli kadınlar; tercihlerini pembe ve mavinin yumuşak tonlarından yana kullanmalıdır. Ayrıca saçları sarı olanlar kırmızı gibi çok dikkat çekici olan renkleri yüzlerine yakın bir yerde kullanmamalıdır. Sarı saçlara ve beyaz tene sahip olan kadınlar ise; beyaz, krem ve pudra gibi açık tonlardan uzak durmalıdır.

kıyafet seçimi

kıyafet seçimi

Çünkü bu renkler, onların olduğundan soluk görünmesine sebep olur.Kızıl saçlı ve açık tenli kadınlar ise; yeşil, hardal, saman sarısı, mercan, gri ve mavi tonlarında renkleri rahatlıkla kullanabilirler.Siyah saçlı ve beyaz tenli olan kadınların da, kırmızı, mavi ve lacivert gibi renkleri tercih etmeleri gerekir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*