Sokak modası, günümüzde moda alanında fazlasıyla karşımıza çıkan bir tanım haline geliyor. Tasarımcıların ilham kaynağının sokaklar olduğu ise kaçınılmaz bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor. Ünlü moda tasarımcılarının pek çok kreasyonlarında sokak modası altında sunulan koleksiyonlar karşımıza çıkıyor.

sokak modası kombinleri

sokak modası kombinleri

Sokak modasının gidişatı ise tasarımcıların stüdyoları yerine insanların gündelik ihtiyaçları ve stillerinden ortaya çıkılarak yaratılan bir moda akımı olarak tanımlanıyor. Sokak modası olarak adlandırılan bu akım, özellikle büyük şehirlerdeki merkez halinde olan sokaklardaki gençlerin giyim tarzları ve kültürleri ile doğru orantılı olarak geliştiriliyor.

sonbahar sokak modası kombinleri

sonbahar sokak modası kombinleri

Farklı zamanlarda ortaya çıkan moda akımlarının tek bir çizgide birleştirildiği sokak modası tasarımları, gençlerin sokaklarda tercih ettiği kıyafetlere göre şekilleniyor.

spor sokak modası stilleri

spor sokak modası stilleri

Özgür ve Yenilikçi Tasarımlar

Kot pantolonlar, çiçekli etnik desenler, ispanyol paçalı pantolonlar, otantik aksesuarlar, bandana ve gözlük gibi aksesuarlar özellikle sokak modasındaki Hippi akımına en iyi örnekler arasında gösteriliyor.

gündelik sokak modası stilleri

gündelik sokak modası stilleri

Punk olarak adlandırılan sokak stili ise daha çok eskitme efektli kıyafetler, sloganlı tişörtler, skinny pantolonlar ve bez ayakkabılardan oluşuyor.

Modası hiçbir zaman geçmeyecek olan bu akım beraberinde eğlenceli, özgürlükçü ve yenilikçi stillerin ortaya çıkmasını da sağlıyor. Dünya üzerinde bu akımı en iyi yansıtan şehirler arasında ise Londra ve New York yer alıyor.

şık sokak modası stilleri

şık sokak modası stilleri

Modacıların sokak modası etkisi altında oldukları ise birkaç sezondur tüm kreasyonlarında sokak stilinin esintileriyle dolu tasarımlara yer vermelerinden anlaşılıyor.

7 Yorum

 1. Feraye söyledi:

  Sokak Modası Nedir? ile ilgili birçok yazı okudum ama en çok resimli örnek burada var.

 2. Arya söyledi:

  Moda yazılarınızı okurken eklediğiniz resimlere göz atmak yazılarınızı daha da keyifli hale getiriyor.

 3. Büşra söyledi:

  Merhaba, Sokak Modası Nedir? fiyatlarını nasıl öğrenebiliriz? Çok güzel modeller var, çok beğendim gerçekten. Dönüş yapmanızı bekliyorum.

 4. Ayren söyledi:

  Merhaba, bu ürünler benim de favorilerimden açıkcası. Kaliteden asla vazgeçmemek gerek.

 5. Adel söyledi:

  Sitenizde yerli markaların yeni sezon ürünlerini de görmek güzel olabilir.

 6. Alpike söyledi:

  Yeni yazılarınızı facebook ya da instagram üzerinde paylaşıyor musunuz? Oradan takip etmek istiyoruz.

 7. Bediz söyledi:

  Sitenizde çok fazla sayıda resim var, bu kadar fazla emek veriyor olmanız çok güzel.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*