Yaz aylarının gelmesiyle birlikte  ayakkabılıklardaki sandaletler de kullanıma çıkmaya başladı.
Yazın en kullanışlı ayakkabı modeli olsa da zaman zaman çeşitli rahatsızlıklara neden olduğu biliniyor.Bunun büyük bir nedeni yanlış sandalet seçimidir.

Sandalet Seçiminde Nelere Dikkat Edilmesi Gerekiyor?

Öncelikle sandalet  kullanmayı seven herkes bilmelidir ki sandalet modelleri aslında düz taban olan kişiler için üretiliyor. Normal tabana sahip kişilerin sandalet giymekte zorlanmasının en büyük nedeni budur . Bu durumda , normal tabana sahip kişilerin ortopedik  tasarımlı sandalet modellerini tercih etmesi büyük rahatlık sağlayacaktır.

sandalet

sandalet

Düz tabanlar için en çok rahatsızlık uyandıran modeller parmak arasıdır.
Oldukça şık görünümlü olan bu modellerin parmak arasına gelen kısmının yumuşak bir malzemeden seçilmiş olmasına dikkat edilmesi  gerekir, uzun yürüyüşlerde de kolaylık sağlayacaktır.


Rahatsızlıkları Gidermek İçin Nasıl Önlemler Alabiliriz?

Sandaletlerin kullanımındaki rahatsızlıkları ortadan kaldırmanın bir diğer yolu ise kendi yöntemlerinizle bazı önlemler almaktır. Mesela eczanelerden kolaylıkla edinebileceğiniz jel tabanlıklar , ayağın sandalet içinde kaymasını engelliyor, aynı zamanda yumuşak bir taban oluşturarak  düz taban olmayanlar için de rahat bir kullanım sağlıyor. Yine eczanelerden kolaylıkla edinebileceğiniz jel bantlar, ayak çevresinin sandalet içerisinde tahriş olmasını ve sandaletin ayağa vurmasını önleyerek rahat bir kullanım sunuyor.

sandalet kombin

sandalet kombin

Bununla birlikte kişisel ayak bakımının oynadığı rolü de ihmal etmemekte fayda var.
Ayak bakım kremleri ve ayak spreyleri ciddi bir rahatlama hissi ile günün yorgunluğunu üzerinizden atmanıza yardımcı oluyor.

sandalet modelleri

sandalet modelleri

Aynı zamanda  önemsenmese de ayak masajının da sandalet kullanımının sonucu oluşan rahatsızlığı giderdiği ve diğer gün içinde de sandalet kullanımını kolaylaştırdığı bilinmelidir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*