Eski yıllara karşı insanlar sürekli olarak ufak bir özlem duyarlar. 60, 70 ve 80’li yılların modası ise sürekli olarak kendisini yenileyerek karşımıza çıkmaktadır. Modanın kendisini tekrar etmesi ve geçmiş yıllardaki moda akımlarının tekrar kullanılması ise moda tasarımcıları tarafından retro olarak adlandırılmıştır.

retro

retro

Modası hiçbir zaman geçmeyecek olan bol paçalı pantolonlar retro giyim tarzının en önemli temsilcileri arasındadır. Düşük belli ya da yüksek belli olarak giyebileceğiniz bol paçalı pantolonları gömlek, balıkçı yaka triko ya da ceket ile kombinleyebilirsiniz.

İnce Triko Modelleri

İnce triko modelleri her sezonun vazgeçilmez kıyafetleri arasındadır. Bu tür parçalar özellikle balıkçı yaka modellerinden tercih edilir ise retro modasına daha yakın bir tercih yapılmış olur. Yüksek belli etekler ve pantolonlar ile balıkçı yakalı ince trikolarınızı kombinleyebilirsiniz.

retro giyim

retro giyim

Tüvit ceketler 80’li yıllarda moda olan bir kıyafettir. Eğer 80’li yılların nostaljilk havasını stilinizde hissetmek istiyorsanız oversized tüvit ceketler giyebilirsiniz.

Geçmiş yıllarda modanın vazgeçilmezleri arasında yer alan uzun saplı çantalar ise günümüzde retro giyim tarzında tekrar karşımıza çıkıyor. Çapraz şekilde takılan uzun saplı çantaların deri olan modellerini retro bir stil için tercih edebilirsiniz.

5 Yorum

 1. Günsel söyledi:

  Geçen hafta eklediğiniz bir yazıda bot görmüştüm ama onu bulamıyorum. Yardımcı olur musunuz?

 2. Almila söyledi:

  Stil alanında çok fazla inceleme analiz ettim fakat bilgi aktarma derdinde olanı ilk kez gördüm desem yalan olmaz.

 3. Fazilet söyledi:

  8 numaralı kombin harika

 4. Gizem söyledi:

  Stil ile ilgili bir hayli fazla yazı okudum ancak böylesini ilk defa görmüş oldum.

 5. Benice söyledi:

  Bu kombinler müthiş, nerede satılıyor acaba

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*