Uzun süre aynı yere baktığınız huzur bulduğunuz oluyor mu hiç? Mesela bir manzara resmine bakmak, o karedeki gürül gürül akan şelaleleri ve yemyeşil ağaçları izlemek size kendinizi iyi hissettiriyor olabilir.

renkli kombin

renkli kombin

Sahilde bir banka oturup denizi izlemek ya da yüzlerce farklı rengi inceleyip hayaller kurmak. Bunlar kulağa çok çocukça gelebilir ama özellikle renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkileri sandığınızdan daha büyüktür.

renkli kombinler

renkli kombinler

Renk Tercihi Hayatımızın Her Alanında Söz Sahibi

Kıyafet alırken, mobilya seçerken, duvar boyası ya da duvar kağıdı için tercih yapmaya çalışırken, resim yaparken, halı alırken, bu liste böyle uzar gider. Bunların her biri için öncelik sıranızda mutlaka renk kriteri vardır. Düşünsenize biri size sevmediğiniz bir renk üzerinden öneride bulunsa ne dersiniz? Hayır, o renkten hoşlanmıyorum deyip onun yerine size kendinizi iyi hissettiren renklere yönelirsiniz.

renk seçimi

renk seçimi

Mesela çocuk kıyafetleri neden genelde renkli tasarımlara sahiptir, hiç düşündünüz mü? Çünkü çocuk zaten başlı başına masum ve saf bir varlıktır. Onun varlığını, hayal dünyasını somutlaştıracak en etkili materyal de renklerdir. Bu nedenle rengarenk giyindiklerinde bu kadar sevimli olurlar.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*