Son zamanlarda moda dünyasını yeni bir akım aldı. Başlangıç elbette ki yine Hollywood. Ünlü yıldızların şıklık yarışlarıyla başlayan yeni akımlar sonrasında tüm dünyada trend olup çıkabiliyor. Bunun son örneği ise peplum elbiseler. Aslında 1940 yıllarında kullanılmış bir modaydı. Şimdi ise yeniden gündemde hatta trend oldu diyebiliriz. Sadece ünlülerin üzerinde değil, neredeyse birçok ünlü markanın koleksiyonlarında da peplum elbiseler karşımıza çıkıyor. Alışverişe çıktığınızda her vitrinde mutlaka bir peplum elbise görebilirsiniz.

Peplum Elbiseler

Elbise, etek ya da ceketlerde bel bölümünden ilave edilen valonlu bir parça olarak adlandırabileceğimiz peplum, hem iddialı hem de şık bir stil. Bu yüzden fark edilmemek imkansız. Biraz riskli ve herkesin giyemeyeceği bir elbise olduğunu söylemek gerek. Peplum elbise giymek için biraz boya, basensiz bir vücuda ve ince bir bele sahip olmanız gerekiyor. Eğer böyle bir vücut tipiniz varsa sezonun trendini mutlaka değerlendirin.

5 Yorum

 1. Açılay söyledi:

  Üst kısımdaki dördüncü modeli yakın arkadaşıma hediye etmeyi planlıyorum. diğer arkadaşlar ne düşünüyor bu konuda

 2. Açelya söyledi:

  Makalenizdeki parçaların genel olarak renkli giyinmeyi sevenler için güzel olacağını düşünüyorum. Sizlerde bana katılıyor musunuz?

 3. Gülben söyledi:

  Sitenizde yer verdiğiniz modelleri Bartın civarında bulabilir miyim?

 4. Açela söyledi:

  sarı modeller içerikler okumak istiyoruz

 5. Figen söyledi:

  Bu tasarımlar muhteşem kanımca

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*