Her kadın iş hayatında şık ve modaya uygun bir giyim tarzı yakalamayı arzu eder. Şık görünmek, bir adım öne götüreceğinden, iş yetenekleri kadar önemli ve yabana atılmaması gereken bir mevzu. Bunun farkında olan bir çok kadın, dergi karıştırarak, stil önerilerine dikkat ederek, sezonun trend parçalarını takibe alarak bu konuda başarılı olmaya çalışıyor.

ofis modası

ofis modası

Peki bu kadar uğraş verilen bir ortamda, şıklıkla uzaktan yakından alakası olmayan, kişiyi basit bir görüntü içine çeken, anında demode bir tarza büründüren hatalar nelerdir? Kuşkusuz ofis giyimindeki hatalar, incelenir ve dikkat edilirse, etkileyici bir hava elde etmek çok daha kolay olur.

ofis kıyafetleri

ofis kıyafetleri

İşte İş Hayatı Giyiminde Yapılan Hatalar

Süper mini etekler: Mini etek kullanım itibariyle, hem rahat bir iş mesaisinin önüne geçer hem de iş hayatına çok uygun değildir.

Straplez bluz: Ofis içerisinde yoğun mesai koşulları düşünüldüğünde kullanılmaması yerinde olur.

Dağınık Saçlar: Kıyafet kadar saçlara da özen göstermek gerekli. Sonuçta kıyafeti taçlandıran saçların görünüşü.

ofis giyim

ofis giyim

Sırt dekoltesi: Ciddiyetsiz bir imaj sergileme olasılığı olduğundan daha çok akşam toplantılarında tercih edilmesi, ofis içinde uzak durulması önerilir.

Ütüsüz Kıyafet: Ütüsüz kıyafetler, kişilerin kendilerine değer vermediğinin, bulunduğu ortamdan hoşlanmadığının ifadesi olarak karşılanır ve iş yaşamında kişiye olumsuz etki eder.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*