Nikah davetlerine katılırken giyeceğiniz elbisenin modelini belirleyen nokta, nikah sahibi olan kişi ile aranızdaki yakınlık derecesidir. Nikah sahibinin arkadaşınız mı yoksa ailenizden mi biri olup olmadığı kıyafet seçiminde önemli bir noktadır. Örneğin siyah ve canlı renklerde aksesuarlarla süslenmiş olan bir elbiseyi arkadaşlarınızın nikahında giyebilirken, akrabalarınızın nikahlarında daha sade ve şık bir kıyafet giymeniz gerekebilir.

moda

moda

Uzun tuvaletler, kuyruklu elbiseler ve iddialı dekoltesi olan elbiseler nikahlar için uygun elbiseler değildir. Düz ve orta kısalıkta olan elbiseler ile birlikte sade ve düz aksesuarlar kullanmanız nikah davetlerinde şık olmanız için yeterli olacaktır.

giyim

giyim

Ayakkabı ve Aksesuar Seçimleri

Ayakkabı seçiminizi ise topukludan yana yapabilirsiniz. Aynı zamanda estetik ve şık bir duruşa sahip olan kolye, bilezik ve yüzükler ile stilinizi biraz daha hareketlendirebilirsiniz.

ayakkabı

ayakkabı

Nikah davetlerinde en fazla kullanılan renkler krem rengi, siyah ve bej olduğu için bu tür düz renkleri hareketlendirmek adına aksesuar ve ayakkabı seçimlerinizde daha ışıltılı ve canlı renkler tercih edebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek nokta ise aksesuarlarınızın ve ayakkabılarınızın kıyafetlerinizin güzelliğine gölge düşürmeyecek sadelikte olması gerektiğidir.

Bir Yorum

  1. Çağla söyledi:

    Bayan Giyim ürünlerini alırken mutlaka seçici olmak gerekiyor. Unutma Çağla, Pazardan aldığın ürünle, mağazadan aldığın ürün mutlaka ki farklı olacak.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*