1960’lı yılların minimalist sanat akımından etkilenerek gelişen minimalist giyim stili sadeliğin ön planda olduğu bir tarzdır. Sadeliğin kıyafetlerdeki geçişleri ile yalınlaşan bu tarz giyim 1960’lardan günümüze kadar uzanan bir akımdır.

minimalist nedir

minimalist nedir

Minimalist Giyim Tarzının Özellikleri Nelerdir?

Sadeliğin ön planda olduğu bu stilde genellikle tek renk hâkim kıyafetler seçiliyor. Özellikle ren tercihleri siyah ve beyazdır. Siyah ve beyaz rengin dışında pastel tonlarda kullanılır. Fakat bu pastel tonların da bir sınır olup aşırıya kaçılmaz.Asla desenli ve parlak kumaşlar tercih edilmez. Oldukça mütevazı bir akım olan minimalist giyimde dekolteye yer verilmiyor.

minimalist giyim

minimalist giyim

Kıyafetler bol ve dökümlü olup vücudu saran kıyafetler kullanılmayarak düz kesimli modellere yer verilir. Dar bir pantolon tercih ediliyorsa üzerine dökümlü bir bluz ve uzun bir yelek ya da ceket ile tamamlanır. Takı ve aksesuar kullanımına yer veren bu tarzda takı ve aksesuarlarda da sadelikten yana olanlar tercih edilir. Asimetrik detayların ön planda olduğu bu stilde ayrıca kumaş kalitesi oldukça önemlidir.

5 Yorum

 1. Fahrünissa söyledi:

  Yeni yazılarınızı facebook ya da instagram üzerinde paylaşıyor musunuz? Oradan takip etmek istiyoruz.

 2. Çise söyledi:

  Sitenizdeki kombin tasarımları müthiş, satılıyor mu bunlar

 3. Benice söyledi:

  Bitlis’da paylaştığınız ürünlerin bulunabileceği yer neresi, bir sonraki pazar büyük bir alışverişe gitmeyi düşünüyorum.

 4. Hakan söyledi:

  Yazınızdaki tasarımların genel olarak orta yaşlardaki erkekler için güzel olacağını düşünüyorum. Sizlerin düşüncesi nedir?

 5. Çisil söyledi:

  blogunuz tablet destekli mi

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*