Maskülen Fransızca kökenli bir kelime olup “erkeksi” anlamını taşıyor. Erkeklerin kullandığı aksesuarlar, giyim ürünleri, ayakkabı ve çanta modellerinin kadınlar için yeniden tasarlanmış modellerinin oluşturduğu moda akımı maskülen tarz adını alıyor. Bu moda kadınlar tarafından beğenilip git gide yaygınlaşıyor. Gerek iş hayatında gerek sokak tarzında kendine yer edinmiş olan maskülen tarz, kadınlarda kendine güvenin ve özgür ruhluluğun sembolü olarak algılanıyor.

maskülen tarz

Kadın Giyimde Maskülenlik

Birçok giyim ve aksesuar ürünü yanında saç ve kaş modellerinde de maskülen tarzı sık sık görüyoruz. Son zamanlarda moda haline gelen Oxford ayakkabı modelleri bağcıklı tasarımların da yaygınlaşması ile oldukça beğenilen ürünlerden biri. Özellikle skinny Jean altında tercih ediliyor.

maskülen tarzlar

Skinny Jean ve tişört kombini üzerine tercih edilen blazer ceketler oldukça beğeni görüyor ve rahat kullanım olanağı sağlıyor. Daha çok iş hayatında tercih edildiği görülen maskülen çantalar da yine en çok tercih edilen ürünler arasında.

tarz sahibi olun

tarz sahibi olun

Giyimin ayrılmaz bir parçası haline gelen aksesuarlarda da maskülen tarza uyum sağlanıyor. Örneğin papyon ve kravatlar gömleklerle hatta biraz daha özgüven sahibi kişilerce abiye kıyafetlerle tercih ediliyor. Bunun yanında saç ve kaş modasında da yine bu tarza ayak uydurulduğu görülüyor. Kalın kaş ve kısa saç modası en yakın örneklerinden.

5 Yorum

 1. Ceylin söyledi:

  Yerli moda markalarının ürünlerini incelemeyi düşünüyor musunuz?

 2. Güner söyledi:

  Yazınızda yer alan kombinleri Burdur civarında butik olarak tasarlayan var mı

 3. Fahrünissa söyledi:

  Üst kısımdaki sekizinci görseli can dostuma satın almak istiyorum. almalı mıyım arkadaşlar

 4. Çimen söyledi:

  Maskülen Tarz metninizi en baştan son cümleye kadar heyecanla okudum, inanılmaz bilgiler var.

 5. Gül söyledi:

  soğukta bu tasarımlar düğünde giyilir mi

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*