Maskülen Fransızca kökenli bir kelime olup “erkeksi” anlamını taşıyor. Erkeklerin kullandığı aksesuarlar, giyim ürünleri, ayakkabı ve çanta modellerinin kadınlar için yeniden tasarlanmış modellerinin oluşturduğu moda akımı maskülen tarz adını alıyor. Bu moda kadınlar tarafından beğenilip git gide yaygınlaşıyor. Gerek iş hayatında gerek sokak tarzında kendine yer edinmiş olan maskülen tarz, kadınlarda kendine güvenin ve özgür ruhluluğun sembolü olarak algılanıyor.

maskülen tarz

Kadın Giyimde Maskülenlik

Birçok giyim ve aksesuar ürünü yanında saç ve kaş modellerinde de maskülen tarzı sık sık görüyoruz. Son zamanlarda moda haline gelen Oxford ayakkabı modelleri bağcıklı tasarımların da yaygınlaşması ile oldukça beğenilen ürünlerden biri. Özellikle skinny Jean altında tercih ediliyor.

maskülen tarzlar

Skinny Jean ve tişört kombini üzerine tercih edilen blazer ceketler oldukça beğeni görüyor ve rahat kullanım olanağı sağlıyor. Daha çok iş hayatında tercih edildiği görülen maskülen çantalar da yine en çok tercih edilen ürünler arasında.

tarz sahibi olun

tarz sahibi olun

Giyimin ayrılmaz bir parçası haline gelen aksesuarlarda da maskülen tarza uyum sağlanıyor. Örneğin papyon ve kravatlar gömleklerle hatta biraz daha özgüven sahibi kişilerce abiye kıyafetlerle tercih ediliyor. Bunun yanında saç ve kaş modasında da yine bu tarza ayak uydurulduğu görülüyor. Kalın kaş ve kısa saç modası en yakın örneklerinden.

Bir Yorum

  1. Ceylin söyledi:

    Yerli moda markalarının ürünlerini incelemeyi düşünüyor musunuz?

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*