Makyajın en önemli aşaması olan fondöten ile cildiniz kusursuz bir görünüme kavuşabilir. Ancak bu görünümü yakalamak için doğru ürünü doğru şekilde uygulamanız gerekiyor. Aksi halde makyajınızı tamamladıktan birkaç saat sonra cildiniz olduğundan çok daha pürüzlü ve sağlıksız görünebilir.

Mac Fondöten

Makyaj uzmanlarının tavsiyesi genellikle stüdyo makyajının en kaliteli markalarından biri olan MAC fondöten kullanımı oluyor. Ancak sıklıkla yapılan en büyük hatalardan biri fondöteni sürerken bir materyal yerine parmakların kullanılması oluyor. Fondöteni eliniz ile sürmeniz yüzünüzün tamamına aynı oranda dağılmasını engelleyecektir.

Üstün bir kapatıcılık özelliğine sahip olan bu ürünü mutlaka fondöten fırçası veya süngeri ile uygulamanız gerekiyor. Bu yöntem ile üründen maksimum verimi alarak cildinizi muhteşem bir görünüme kavuştururken aynı zamanda makyajınızın kalıcı olmasını da sağlayabilirsiniz.

Tercihinizin MAC olması durumunda pudra kullanımı büyük bir önem taşımıyor. Bulunacağınız ortamda hava çok sıcak olmayacaksa ve cildiniz yağlı değilse pudra kullanmayabilirsiniz. Çünkü bu markanın fondöteni diğer ürünler gibi parlama ve akma gibi nahoş görüntüler oluşturmuyor. Çok aydınlık ortamlarda dahi mat bir görüntü elde sergileyebiliyorsunuz.

5 Yorum

 1. özge söyledi:

  Makyaj da gerçekten de fondotenin lkalitesi ve kullanım şekli fark ediliyor bunu bilmek lazım

 2. Ahenk söyledi:

  6 sayılı model iyi

 3. Figen söyledi:

  lacivert tasarımlar alakalı yazılar okumak istemekteyim

 4. Açela söyledi:

  Makyaj hususunda baya bi inceleme okudum ama bu şekilde detaylısını ilk kez gördüm desem yalan olmaz.

 5. Anar söyledi:

  Üst kısımdaki altıncı modeli doğum günü olan birisine satın almak istiyorum. ne dersiniz

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*