Kot ceketler kısa kesimleri ile maxi boy elbiseler ve etekler ile birlikte kullanabileceğiniz ceket türleridir. Şık ve zarif bir görünüme sahip olabileceğiniz ceketler sayesinde bacak boyunuzu da olduğundan daha uzun gösterebilirsiniz. Boy konusunda sıkıntı yaşadığınızı düşünüyorsanız maxi boy bir etek ile kot ceketi birlikte giyebilirsiniz.

kot ceket

kot ceket

Bohem tarzda giyinmek istiyorsanız şal ve etek kombinlerinizi kot ceketler ile birlikte oluşturabilirsiniz. Mini ve kalem etekler giyerken blazer ceket yerine kot ceket kullanırsanız enerjik ve sportif bir stil ortaya çıkartabilirsiniz.

kot

kot

Kot Ceket ve Pantolon Uyumu Nasıl Olmalı?

Düz ya da A kesimli elbiseler ile birlikte giyilen kot ceketler son derece havalı bir duruşa sahip olmanızı sağlar. Breton çizgili ve çiçek desenli elbiseleri de ceketleriniz ile birlikte muhteşem bir uyum içerisinde kullanabilirsiniz.

Pantolon giymek istiyorsanız kot kumaşlı pantolonlar yerine farklı kumaşlardan ve renklerden üretilmiş olan pantolonları seçebilirsiniz. Mavi tonlarındaki kot ceketlerinizin altına siyah renkli pantolonlar giyebilirsiniz. Siyah bir kumaş ya da isteğe bağlı olarak kot pantolon giyerseniz sade ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

5 Yorum

 1. Fulden söyledi:

  Yazınızdaki özellikle dördüncü model çok güzel olmuş

 2. Arın söyledi:

  Yukarıdaki sekizinci tasarım çalışmasını anneme hediye etmeyi istiyorum. sizin düşünceniz nedir

 3. Feriha söyledi:

  Modacinim blogunuzdaki bilgileri düzenli olarak okuyorum. Samimiyetle söylüyorum yazdığınız tüm bilgiler özgüvenimi artırıyor. Artık kendime daha fazla güveniyorum.

 4. Ceylinaz söyledi:

  Moda alanında çok fazla akademik yazı okudum ama bu kadar emek vereni ilk kez görmüş oldum.

 5. Berran söyledi:

  İnceleme metninizdeki tasarımların genel olarak orta yaşlardaki erkekler için yakışacağını düşünüyorum. Sizce?

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*