Trendlere göre giyinmek ne kadar önemli olsa da her insanın kendi vücut tipini tanıması ve kendine yakışanı bilip ona göre giyinmesi gerekir. Sadece moda olduğu için bilinçsizce giyilen kıyafetler ise kişinin rüküş görünmesine sebep olur.  Özellikle kıyafetlerine çok fazla para dökmenin, şık olmak için yeterli olduğuna inanmak ise yapılan en büyük kombin hataları arasındadır. Bu yüzden kombinin nasıl yapılacağıyla ilgili küçük detaylara dikkat edilmeli ve kişi, vücudunu iyi tanımalıdır.

deri nasıl giyilmeli

deri nasıl giyilmeli

Doğru Kombin İçin Öneriler

Kadınlar arasında en sık yapılan hatalardan biri kilolarını bol kıyafetler ile kamufle etmeye çalışmaları. Fakat bu tarz kıyafetler, zayıf göstermek bir yana kişiyi olduğundan daha kilolu gösteriyor. Bu yüzden zayıf görünmek için vücudu çok sarmayan ve çok da bol olmayan kıyafetler giymek en doğrusu.

kombin hataları

kombin hataları

Bacak boyu kısa olanların düşük belli pantolon giymemesi gerekir. Uzun belli pantolon, etek veya şortlar her zaman boyu daha uzun gösterir.80 ve 90’lı yılların modası olan ayakkabı ve çantada aynı rengi kullanma trendi artık geçerliliğini yitirdi. Tek renk bir kıyafetle birbiriyle aynı renkte kombinlenen çanta ve ayakkabı yerine, farklı renkler tercih dilmeli ve ayakkabı veya çanta başka aksesuarlardaki renklerle desteklenmelidir.

modada yapılan hatalar

modada yapılan hatalar

Kıyafet renklerinin ten rengi ile uyumu çok önemlidir. Bu yüzden ten rengini ortaya çıkaracak kıyafetleri tercihe edilmelidir. Ayrıca ne kadar stil sahibi bir kombin olsa da temiz ve bakımlı görünmek her şeyden önce gelir. Çünkü kıyafetler kırışıksa, güzel ve modaya uygun giyinmenin hiçbir anlamı yoktur.

Bir Yorum

  1. Berva söyledi:

    Yerli moda markalarının ürünlerini incelemeyi düşünüyor musunuz?

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*