Kaban seçimi yapmadan önce hayat tarzınızı belirlemiş olmanız gerekiyor. Sürekli dışarıda vakit geçiren biriyseniz ve işiniz bu durumu gerektiriyor ise trençkot satın almanız sizin için doğru olmayacaktır. Trençkotlar özellikle soğuk havalarda sizi koruyabilecek özelliklere sahip bir kaban modeli değildir. Bu sebeple kalın ve kaşmir bir kaban seçmeniz sağlığınız açısından daha doğru olacaktır.

kaban modeli

kaban modeli

Bununla birlikte aynı zamanda yaşadığınız yerin iklim şartlarını da iyi bilerek hareket etmeniz gerekiyor. Aşırı soğuk olmayan ve ılıman bir kış geçiren bir şehirdeyseniz kaşmir kabanlar sizi fazla terletebilir. Bunun kararını verirken yaşam tarzınızı ve iklim şartlarını göz önünde bulundurmanız yeterli olacaktır.

kaban modelleri

kaban modelleri

Uzun Ömürlü Modeller Seçin

Seçeceğiniz kabanların uzun süre boyunca kullanılabilecek kalitede olması önemlidir. Kaban sürekli olarak satın alacağınız bir ihtiyaçtan ziyade, uzun süre boyunca kullanabileceğiniz bir kıyafet olmalıdır. Bu sebeple güvenilir ve dayanıklı markalardan alışveriş yapmanız gerekebilir.

kaban

kaban

Satın alacağınız kaban modelinin vücut ölçülerinize uyumlu olması da önemlidir. Vücut şeklinize göre kaban seçtiğiniz zaman şıklık ile birlikte vücudunuzdaki bazı istenmeyen bölgelerinizi de doğru şekilde gizlemiş olursunuz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*