Birçok makyaj uzmanı ne kullandığınızdan çok nasıl göründüğünüze dikkat etmenizi öneriyor. Özellikle çalışan bayanların kendilerine daha fazla özen göstermesini de eklersek hassasiyet iyice artmış oluyor.

Palyaço gibi abartılı bir makyajla işe gitmek sizi oldukça komik bir duruma düşürecektir. Profesyonel anlamda makyaj yapmak aslında göründüğü kadar zor bir iş değildir. Sadece nasıl yapmanız gerektiği hakkında ince ayrıntılara takılmak yeterli… Pürüzsüz bir görünüm için mutlaka fondöten,kapatıcı,pudra ve primeri yanınızdan ayırmayın.

 

iş kadını modası

iş kadını modası

sonbahar iş kıyafetleri

sonbahar iş kıyafetleri

bayan iş kıyafetleri

bayan iş kıyafetleri

iş kadını kıyafetleri

iş kadını kıyafetleri

 

Gözenekleriniz yoğun bir biçimde belliyse fodöteni kullanmadan önce kapatıcı yardımı ile kusurlu bölgeleri iyice kapatın. Bu şekilde fondöteniniz daha kalıcı olacaktır.

Yağlı bir cilde sahipseniz yağsız fondöten kullanın.Diğer kullanacağınız ürünlerinde yağsız olmasına özen gösterin.

Yağlı ciltler kuru ciltlere oranla daha çok özen ister. İçerisinde su yosunu gibi dengeleyici bitkilerin bulunduğu ürünleri terih edin.Bu ürünlerle yüzünüzü iyice temizledikten sonra matlaştırıcı bir ürün kullanın.Ve artık cildiniz makyaja hazır.

Kuru bir cilde sahipseniz, nemlendirmek için aşırı yağlı ürünler kullanmayın. Bunun yarine primer kullanabilirsiniz. Nemlendiriciniz de yağsız olmalı.

 

iş kadını giyim modası

iş kadını giyim modası

ofis kıyafetleri

ofis kıyafetleri

İş kadınları için sonbahar modası

İş kadınları için sonbahar modası

iş kadını kombini

iş kadını kombini

 

Unutmayın ki fondöten kapatıcı değildir. Kapatıcı ile kusurlarınızı kapattıktan sonra fondöten ile parlaklık ve sabitlik kazandırırsınız. Yağlı ve açık gözenekli bir cilde sahipseniz likit fondöten,kuru ciltliyseniz parıltılı fondöten kullanmalısınız.Fondöteni fırça,sünger ya da parmaklarınızla yüzünüze uygulayabilirsiniz.Son olarak pudra ile makyajınızın büyük bölümünü tamamlamış olursunuz.

Alın çene ve burun bölgelerini allıkla renklendirebilirsiniz.

Gözlerinizi açık kahve tonlarıyla renklendirebilirsiniz.Bu daha doğal görünmenizi sağlayacaktır.Ama önce gözlerinizi alkolsüz tonik ile temizlemeyi unutmayın.Siyah veya kahverengi maskara ile kirpiklerinizi daha dolgun gösterebilirsiniz.

Dudaklarınızı önce nemlendirin.İnce bir fırça yardımıyla çok koyu olmayan rujunuzu uygulayın.Sonra peçeteyi iki dudağınızın arasına alın ve fazla ruju temizleyin.Son olarak şeffaf pudra ile rujunuzu sabitleyin.

 

iş kadını kombin önerileri

iş kadını kombin önerileri

iş kadını modası önerileri

iş kadını modası önerileri

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*