İlk görüşte bırakılan izlenimin yeni tanışılan insanlar üzerindeki etkisi çok büyüktür. Özellikle bu ilk tanışma iş görüşmesi ise. Uzun süredir beklediğiniz işe dair bir görüşme talebi alındığında akla gelen ilk soru ne giyeceğim sorusudur.

kombinler

kombinler

Bu durumda fazla abartıya kaçmadan sade ama şık kıyafetler tercih edilmeli, düzenli ve temiz bir görünüm elde edilmelidir. Görüşme yapacağınız kurum çalışanları spor giyinse dahi ilk görüşmeye giderken resmi kıyafet tercih etmeniz daha profesyonel bir davranış olacaktır.

 

iş görüşmesi kıyafetleri

iş görüşmesi kıyafetleri

İş Görüşme Kıyafeti Kombinleri

İş görüşmesine gidilirken çoğunlukla ilk tercih edilen klasik sade bir gömlektir. Bu göleğinizi diz altı ve kalem etekle ya da kumaş pantolonlarınız ile kombinleyebilir, çok yüksek olmayan bir topluklu ayakkabı ile tamamlayabilirsiniz. Sigara kesim pantolonlarınızı renkli bluzlar ve şifon gömleklerle bütünleştirebilirsiniz.

iş görüşmesi

iş görüşmesi

Kıyafetlerinizin rengine uygun stilettolarınızla oldukça zarif ve göz alıcı bir görünüm kazanabilirsiniz. Bol kıyafetler yerine üzerine tam olarak uyan kıyafetler seçmek sizi daha şık ve fit gösterir. Baştan aşağı özenli davranışınız işi ne kadar ciddiye aldığınızın bir göstergesidir.

5 Yorum

 1. Açılay söyledi:

  Sitenizdeki birçok yazıyı okudum, çok güzel iş çıkarıyorsunuz. Özellikle Bayan Giyim kategorisindekiler favorim.

 2. Arya söyledi:

  İnternet siteniz tablet destekli mi

 3. Canel söyledi:

  Yazınızda yer alan kombinleri Siirt civarında satan yer var mı

 4. Çise söyledi:

  bordo stiller ile incelemeler görmek istiyorum

 5. Güldem söyledi:

  Sitenizdeki yazıların çoğunu baştan sona inceledim, çok güzel iş çıkarıyorsunuz. Özellikle Bayan Giyim kategorisindeki yazılar favorim.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*