Topuklu ayakkabı giyecekseniz hakkını da vermelisiniz. Yani tercihinizi ince topuklular arasından yapmalısınız. Çünkü topuklu ayakkabının zarafeti, çekiciliği ve şık duruşu ancak ince topuklara sahipse tam olarak ortaya çıkabiliyor. Dolayısıyla günlük yaşamınızda kalın veya küt topuklu modelleri tercih etseniz de en azından özel günlerde ince topuklu ayakkabılarla şıklığınızı tamamlamalısınız.

bilekten bağlı topuklu ayakkabı

bilekten bağlı topuklu ayakkabı

İnce Topuklu Stiletto Çeşitleri

ince yüksek topuklu ayakkabı

ince yüksek topuklu ayakkabı

Peki, hangi ayakkabılar ince topuklular sınıfında değerlendiriliyor? İlk akla gelen elbette vazgeçilmezlerin de başında gelen stilettolardır. Artık bu modellerin kısa topuklu olanları da üretildi. Stiletto giymek için mutlaka yüksek topuklu bir ayakkabıya “evet” demek zorunda değilsiniz. Kısa ya da uzun olsun, topuğunun ince olması şart…

modern ince topuklu ayakkabılar

modern ince topuklu ayakkabılar

Kitten heel shoes olarak adlandırılan kedi topuklu ayakkabılar da topuğunun inceliğinden asla ödün vermeyen modellerdir. Kedi topuklu tasarımlar günümüzde genç bayanlar tarafında pek tercih edilmiyor. Oysa bu tasarımların genç giyim tarzı ile büyük bir ahenk yakaladıkları da bir gerçek!

Pompa Ayakkabı Modellerinin Özelliği

platform topuklu ayakkabı

platform topuklu ayakkabı

Pump shoes adını taşıyan pompa ayakkabı çeşitlerinin de ince topuklu ayakkabılar sınıfında yer aldığını belirtelim. Bu modeller son derece hafif olmasıyla bilinir. Bağcığı ya da şeridi yok. Haliyle çok detaylı dikkat çeken bir ayakkabı modeli değil fakat oldukça şık bir duruşu var ve bacak boyunu da kesmiyor.

topuklu stiletto ayakkabı

topuklu stiletto ayakkabı

Bir de kedi çizmeler var ki kuşkusuz ayakkabı çeşitleri arasında en ince topuklara sahip olanlardan biridir. Kış aylarında çekiciliği ile adından söz ettirmek isteyen bayanlara önerilir.

5 Yorum

 1. Güneş söyledi:

  Sosyal medya hesabınızda İnce Topuklu Ayakkabı Çeşitleri yazınızı gördüm, sayfaya geldim. Harika modeller var.

 2. Arya söyledi:

  sonbaharda bu tasarımlar düğünde güzel durur mu

 3. Belemir söyledi:

  Kars’da sayfanızda yer verdiğiniz tasarımların satış noktası neresi, gelecek cumartesi büyük bir alışveriş çılgınlığı yapmayı planlıyorum.

 4. Ahenk söyledi:

  ilkbaharda bu tasarımlar özel bir etkinlikte tercih edilebilir mi

 5. Gizem söyledi:

  Örnek Resimler muhteşem kanımca

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*