Topuklu ayakkabı denildiğinde bayanların rahatlıktan yana biraz gözü korksa da son yılların en moda trendi olan dolgu topuk bu sorunu ortadan kaldırıyor. Rahatlığından vazgeçemeyen ya da işi dolayısı ile devamlı ayakta durmak zorunda olan bayanların yardımına koşan dolgu topuk, ayakta denge merkezinin düzgün durmasına yardımcı olarak ağrı hissini en aza indiriyor. Yaz ve kış mevsimin sokakta en çok karşılaşılan ayakkabı modeli olan dolgu topuk, rahatlığı sağlarken şıklığı da ön plana çıkarıyor.

dolgu topuklu ayakkabı modelleri

dolgu topuklu ayakkabı modelleri

Yaz aylarında kısa elbiseleriniz ve mini etekleriniz ile kombinleyeceğiniz dolgu topuklar, bacak boyunuzun uzamasını sağlarken fiziğinizin de daha düzgün görünmesine yardımcı olacak.

platform dolgu topuklu ayakkabı

platform dolgu topuklu ayakkabı

Çiçek Desenli Dolgu Topuklular

siyah dolgu topuklu

siyah dolgu topuklu

Bu sezonun en çok tercih edilen modeli olan çiçek desenli dolgu topuklar bayanların ayaklarında bahar havasını yaşatacak. Rahat olduğu kadar şık olan bu ayakkabılar ile yapacağınız aksesuar kombini ile ahenk yakalayabilirsiniz. Kişiliğiniz dolayısıyla daha sade modellerden hoşlanıyorsanız düz renkli ayakkabılar tercih edebilirsiniz. Ayaklarınızın daha çok nefes almasını ve terlememesini istediğiniz durumlarda ise arkası ve önü açık bantlı dolgu topuk modellerine yönelebilirsiniz.

Bu senenin dolgu topukta renk modasında ise ten rengi, neon pembe, turuncu, lacivert ve bronz rengini tercih edebilirsiniz. Ayağınızda giydiğiniz anda ayakkabınızın yok olmasını ve dikkat çekmemesini isterseniz ten rengi dolgu topuğu tercih etmelisiniz. Teninize hemen uyum sağlayacak olan bu rengi ister uzun İspanyol paça pantolonlarla isterseniz de kısa ve uzun renkli elbiselerle tercih edin. Tam bir ren şölenini andıran kombininizle tüm gözleri üzerinize toplayabilir ve doğal güzelliğinizi ortaya çıkabilirsiniz.

süet dolgu topuklu ayakkabı

süet dolgu topuklu ayakkabı

İnce topuklu ayakkabıların aksine daha doğal duran dolgu topuklar ile daha sade ve günlük kıyafetler tercih etmelisiniz. Özellikle uzun elbise seçiminde sadeliği elbisenize vererek şıklığı ayaklarınızda yaşayabilirsiniz. Ayakkabınızla uyumlu alacağınız çantanız ile dikkatleri kolunuza ve ayaklarınıza çekin.

5 Yorum

 1. Anka söyledi:

  Konuyu çok güzel özetlemişsiniz, tebrik ederim. Ben ekstra bir şeyler söylemek istedim, yazıyı okuyan arkadaşlara benim de faydam olsun istedim ama söyleyecek başka bir şey bulamadım açıkcası.

 2. Sema söyledi:

  Sitenizdeki yazıları sürekli hafızama kazıyorum. Gerçekten bize aktardığınız her makale özgüven seviyemi artırıyor. Artık kendime daha fazla güveniyorum.

 3. Gülden söyledi:

  5 numaralı görsel hoş

 4. Berinay söyledi:

  Yukardaki tasarımlar fevkalade, nereden alabiliriz

 5. Arya söyledi:

  Ayakkabı konusunda baya bi akademik yazı inceleme altına aldım fakat bu şekilde detaylısını ilk defa gördüm desem yalan olmaz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*