Glamorous olarak 1970’li yıllarda hayatımıza giren göz alıcı giyim stili zaman içinde glam moda olarak adlandırıldı. 1970’li yılların ışıltılısını veren bu stil o yıllardaki müzik tarzı ile de örtüşüyor. Simli, ışıltılı, payetli ve vücudu saran elbiselerin ön planda olduğu glam moda da özellikle uzun yırtmaçlara ve derin dekoltelere yer verilir.

glam moda

glam moda

Glam Moda Stilinin Özellikleri Nelerdir?

Glam moda da her ne kadar uzun yırtmaçlara ve derin dekoltelere yer verilse de bu stille sahip olmanın ön koşulu açıklık değildir. Kapalı bir kıyafette de uyumu yakalamak ve kaliteli giyinmek esastır. Özellikle kumaş ve dikiş kalitesine önem verilir.

Glam moda da mutlaka giyiminize uygun takılara sahip olmalısınız. Doğru zamanda doğru aksesuara kullanmak bu stil için olmazsa olmazdır.

moda

moda

Bu moda akımının takipçilerinin en büyük özelliklerinden biriside oldukça bakımlı olmalarıdır. Tenlerinden dişlerine ve hatta kendi stillerini yansıtan parfümlerine kadar incelikli seçimler yaparlar. Kusurlu yanlarını kamufle etmenin yollarını arayarak uzun ayaklı bir bayanın giyemeyeceği belli ayakkabı modelleri olduğunu bilip ona göre alışveriş yaparlar.

Etiketler: ,

5 Yorum

 1. Feray söyledi:

  6 numaralı model hoş

 2. Açılay söyledi:

  web siteniz tablet destekli mi

 3. Berceste söyledi:

  Yazıdaki özellikle beşinci kombin süper olmuş

 4. Fatma söyledi:

  Blogunuzda olan söylediklerinizi sürekli inceliyorum. Cidden bize aktardığınız her makale özgüvenimi artırıyor. Artık daha kolay kararlar alıyorum.

 5. Çağıl söyledi:

  Glam Moda Nedir? yazınızı her bir cümlesine dikkat ederek şaşkınlıkla okudum, müthiş öneriler.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*