Gece elbiselerinin seçimi kolay olmaz, zaman ister. Belirli bir süre önceden kıyafetlerinizin seçimi için uğraşmaya başlamalısınız. Katılacağınız özel davetin konseptine uygun şekilde hareket etmeniz ise bu süreci kolaylaştıran ve hızlandıran bir adımdır. İpek ve dantel detayları ile süslenmiş gösterişli kumaşlardan üretilen gece elbisesi seçerek daha ışıltılı ve şık bir görünüm elde edebileceğinizi unutmayın.

abiye

abiye

Fakat katılacağınız davetin konseptine göre daha koyu ve sade tasarımlardan oluşan gece elbisesi modelleri de seçebilirsiniz. Kıyafetlerinizin modeli ise sizin vücut şeklinize göre belirlenmelidir. Eğer uzun boylu bir bayansanız kısa veya uzun elbiseleri rahat bir şekilde giyebilirsiniz. Kısa boylu bir bayansanız daha çok kısa elbise modellerine yönelmelisiniz.

Gece Elbisesi için Ayakkabı Seçimi

Gece elbiselerinin tamamlayıcı parçası her zaman ayakkabılar olmuştur. Gece elbisenize uyumlu bir ayakkabı seçecekseniz tercihinizi topuklu ayakkabılardan yana yapabilirsiniz.

gece elbisesi

gece elbisesi

Topuklu ayakkabı giyerken sadece topuğun kalın olmasına dikkat edin. Gece boyunca ayakta durmanız gerekebileceği için ince topuklu ayakkabılar ile zorluk yaşayabilir ve yorulabilirsiniz. Kalın topuklu ayakkabılar giyimi ve kullanımı rahat ayakkabılar oldukları için gece elbiseleri ile birlikte giyilecek en ideal modellerdir.

5 Yorum

 1. Çimen söyledi:

  Edirne merkezli çok büyük moda markaları var, bunların ürünlerine de yer verip yerli markaları destekler misiniz?

 2. Hakan söyledi:

  Bu modeller çok güzel, almak istesek nereden alırız

 3. Gülriz söyledi:

  kışın bunlar özel bir etkinlikte giyilir mi

 4. Gülnaz söyledi:

  Blogunuzda olan yazıları düzenli olarak inceliyorum. Cidden paylaştığınız her detay özgüven seviyemi artırıyor. Artık kendime daha fazla güveniyorum.

 5. Gönül söyledi:

  Bu örnekler fevkalade, almak istesek nereden alırız

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*