Kalçalarınız çok mu geniş? Dert etmeyin. Doğru bir şekilde giyinerek fazlalıkları saklayabilirsiniz. Sanıldığının aksine bol kıyafetler kilolarimizi daha belirgin hale getirdiği için bol kıyafetlerden kaçının. Üzerinize tam oturan kıyafetler tercih edin, ancak bedeninize küçük olan elbise modelleri seçmeyin, kaş yapacağım derken göz çıkarmak olmaz.

yakisani-giymek

Desensiz pantolonlar seçmenizde yarar var. Etek seçimini ise hafif ve koyu renk tercih etmelisiniz. Üzerinize yapışan modellerden kaçınmanız gerekiyor. Bu tarz etekler olduğunuzdan daha kilolu göstermektedir.

Kalçalarınızdan dikkati çekmek için belden yukarı tarafa yoğunlasmalısınız. Dekoltesi olan ve üzerinize hafif yapışan bluz giyerseniz dikkati kalçalarınızdan çekmiş olursunuz. Kalçalarınızı örten sweat, ceket vb. uzun ustler  kullanabilirsiniz. Elbiseleri askılı model seçmelisiniz. En önemli görev tuniklere düşüyor.  Tunik giyerek fazlalıklarınızı kapatabilirsiniz.

nasıl giyinmeliyim

Peki ya geniş göğüslüler? Büyük göğüsleriniz varsa seçime ilk olarak doğru sutyenden başlamalısınız. Dikkati göğüslerinizden çekmek için sırtı açık modeller tercih etmelisiniz. Dikkat çekici aksesuarlar takın. En idaeli hos bir küpe olacaktır. Dar modellerden kaçınmalısınız. Etek, pantolon ve tayt gibi seçimleri desenli seçmelisiniz. Böylelikle dikkati göğüslerden çekmiş olursunuz.

En kötü problem ise göbek! Göbeğiniz var ve saklayamıyorsunuz. Bu durum canınızı sıkıyorsa  üzülmeyin artık. Göbekten dikkati başka yöne yöneltmeliyiz. Bu bacaklar ve göğüsler olabilir. Mini etek en büyük yardımcıdır.

Pantolon seçiminde yüksek belli modelleri seçin. Vücudunuza yapışan modellerden kaçının. Bu vücut hatlarınızı belli eder.

Etek seçiminde dar modeller seçerseniz dikkati göbekten tamamiyle çekmiş olursunuz.

Belim çok kalın diyorsanız kıyafetle ince göstermek mümkün! Peki nasıl mı yaparız. Dikkati omuzlara çekmek birinci şartımızdır. Bunun için omuzları açık modeller seçmemiz doğru bir karar olacaktır. İç çamaşırınızı korseli seçiniz. Bu belinizin kalınlığını minimuma indirecektir. Geniş elbiseler seçin. Vücuda oturan elbiseler kalınlığı göz önüne getirecektir. Belinizi kapatmaya çalışın. Bunun uzun ceketlerle tuniklerle yapabilirsiniz.

Etiketler:

5 Yorum

 1. Çisil söyledi:

  sonbaharda bu tür alınır mı

 2. Çeşminaz söyledi:

  Yazınızdaki modellerin daha çok spor giyinmeyi sevenler için uygun olduğunu düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?

 3. Güneş söyledi:

  İnceleme yazınızda yer alan birinci tasarım çalışmasını çok sevdiğim bir kişiye almayı planlıyorum. ne dersiniz

 4. Bağdagül söyledi:

  Fazla Kiloları Gizlemek harika açıklamalarınızı her bir cümlesine dikkat ederek heyecanla okudum, müthiş öneriler.

 5. Ceyla söyledi:

  Yazınızdaki özellikle üçüncü kombin harika olmuş

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*