Bayanların kendilerine uygun etek modeli seçmeleri aslında biraz kendi tarzlarına, ihtiyaçlarına ve vücut tiplerine bağlıdır. Bu bağlamda seçim konusunu üç farklı hususta ele alabiliriz.

Her bayanın hayat tarzı ve vücut yapısı farklı olacağı için dikkat edilecek hususlar kişiden kişiye göre farklılık gösterebiliyor.

etek

etek

İş hayatına sahip biriyseniz ve masa başında fazla vakit geçiriyorsanız daha çok rahat ve klasik tarzda etekler seçmelisiniz.

Düz ve dar kesim diz hizasında uzunluğa sahip olan etekler rahat hareket edebilmeniz için uygun olacaktır.

Hareket halinde bir işiniz var ise şıklığınızı ve rahatlığınızı sağlayabilmek için bu sezon trendler arasında olan dizaltı kloş etekleri tercih edebilirsiniz.

etek modelleri

etek modelleri

Etek Renk Seçimi Nasıl Olmalı?

Kısa boylu bir bayansanız etek boyunuzu biraz kısa tutmalısınız. Kısa etekler boyunuzun olduğundan daha uzun gözükmesini sağlayacaktır.

Fakat model seçimi konusunda seçiminize dikkat etmelisiniz. Desenli ve göz yorucu modellerden uzak durmanız gerekiyor.Renk seçimi de eteğin modeline ve boyutuna göre değişkenlik gösterebilir.

etek kombinleri

etek kombinleri

Kısa ve dar kesim etekler için koyu renkli etekler tercih edilebileceği gibi uzun ve bol etekler de daha açık ve canlı renkler tercih edilebilir.

Bol kesimli etekler yapısı gereği canlı renkleri üzerinde daha iyi taşıyabilmektedir. Kısa, dar ve pileli etek giymek istiyorsanız desenli ve kareli eteklere de göz atabilirsiniz.

Karışık renklerden ve desenlerden tasarlanan etek modelleri ise alternatif bir imaj yaratmak için ideal modellerdir.

5 Yorum

 1. Gaye söyledi:

  instagram hesabınızda Etek Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz? paylaşımınızı gördüm, ilgiyle takip ediyorum. Destekliyorum.

 2. Hakan söyledi:

  sıcakta bu modeller mezuniyet programında güzel durur mu

 3. Çeşminaz söyledi:

  Bu ürünleri Sakarya civarında bulunabilir mi?

 4. Çıgıl söyledi:

  Paylaştığınız görseller acayip etkileyici, nereden alınabilir

 5. Fahriye söyledi:

  kahverengi modeller içerikler görmek istiyorum

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*