Daha çok küçük yaştaki çocukların ya da yaşlı bayların kullanımına alışkın olduğumuz pantolon askıları, 2014’te yeni bir trend olarak karşımıza çıkmakta. Salopet denilen askılı pantolonlar ve salopeti andıran formdaki etek ve elbiseler ile göz önüne çıkan askılar trendin alarmını geçtiğimiz senelerden vermeye başlamıştı bile.

Pantolon Askıları

Moda dünyasında “Tomboy” olarak adlandırılan Türkçe’ye direkt olarak çevrildiğinde tam olarak anlamını yansıtmayan bu terim, erkeksi tarzda giyinen bayan anlamına geliyor. Bu terim, pantolon askısı trendini en güzel yansıtan ve yansıtacak olan tarzlardan bir tanesi. Pantolon askısı da maskülen tarzı en güzel yansıtan parçaların başında gelmekte. İkisi birbiri ile ayrılmaz bir ilişki içerisinde.

Moda olan her şeyin her kadına yakışmadığı gibi pantolon askısı da herkese yakışmaz. Bu askıları taşımanın belirli şartları var. Her şeyden önce kilolu olmamalısınız. Askıların ön ve yanlarından taşacak fazla kilolar hoş bir görüntü oluşturmaz. İkincisi, boyunuz standartların üzerinde olmalı ki askılar sizi olduğunuzdan daha kısa göstermesin. Son olarak ta askılarla birlikte kullandığınız parçalar bu tarzla tutarlı olmalı.

5 Yorum

 1. Figen söyledi:

  İnceleme yazınızda yer alan dördüncü modeli halama satın almayı düşünüyorum. sizin düşünceniz nedir

 2. Berinay söyledi:

  İnceleme yazınızda yer alan birinci kombini yakın arkadaşıma satın almayı düşünüyorum. sevinir mi acaba

 3. Belinda söyledi:

  kışın bu tasarımlar özel bir etkinlikte tercih edilebilir mi

 4. Afitap söyledi:

  Makalenizdeki dördüncü tasarım çalışmasını kendime hediye etmeyi planlıyorum. siz olsanız onu alır mıydınız

 5. Bediz söyledi:

  Aksesuar ile ilgili çok fazla inceleme analiz ettim ama böylesine bilgi dolu yazıyı ilk defa gördüm desem yalan olmaz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*