Her genç kız düğün gecesinde hayalini kurduğu gelinliği giymek ister. Beyazlığı ile saflığı ve masumiyeti simgeleyen gelinliğin genç kızlar için ayrı bir önemi vardır. Evlilik arefesinde olan tüm genç kızlar için en önemli şey düğün gecesi giyeceği gelinliği seçmektir. Ünlü markaların ve tasarımcıların gelinlik modelleri hakkında fikir sahibi olmak ve en güzel gelinliği seçmek gelin adayı için düğün için yapılan diğer hazırlıkların önüne geçer.

gelinlik

gelinlik

Gelinlik Seçimi Nasıl Olmalı

Her gelin adayı düğün gecesi gelinliğinin içinde prenses gibi görünmek ister. O nedenle gelinlik seçimi iyi yapılmalıdır. Gelinlik diktirmek isteyenler hayalindeki gelinliği gelinlikçisine iyi tarif etmelidir. Bir resimde ya da başka birinin üzerinde gördüğünüz bir modelin sizin üzerinizde nasıl duracağını kestiremeyebilirsiniz. Bu nedenle gelinlik seçmeden önce mutlaka hazır modeller arasında prova yapmalı, kendi vücut tipiniz için uygun modelleri tercih etmeye özen göstermelisiniz.

balık gelinlik

balık gelinlik

Gelinlik seçiminizi düğün organizasyonunuza uygun şekilde yapmalısınız. Sade bir nikah töreni içni çok şatafatlı bir gelinlik modeli yerine daha sade modelleri tercih edebilirsiniz. Düğün gecesi gelinlik içinde uzun bir zaman geçireceğinizi unutmayın. Bu nedenle seçtiğiniz modelin mutlaka sizin ölçülerinize uygun olmasına ve rahat olmasına dikkat edin. Gelinliğinizle birlikte kullanacağınız, eldiven, taç, duvak, çanta ve çicek gibi aksesuarların bütün olarak uyumlu olmasına özen gösterin.

Etiketler:

5 Yorum

 1. Gönül söyledi:

  Böyle kaliteli moda yazıları olan bir moda blogu bulabilmek bugünlerde çok zor olabiliyor. Teşekkürler!

 2. Belinda söyledi:

  sayfanız tablet uyumlu mu

 3. Belinda söyledi:

  Sayfanızdaki Özel Tasarım Kombinler muhteşem bence

 4. Günay söyledi:

  Modacinim blogunuzdaki makalelerin büyük bir kısmını dikkatlice okudum, gerçekten tebrik ederim. Özellikle Genel Moda bölümündeki makaleler favorim.

 5. Gülçin söyledi:

  web siteniz mobil destekli mi

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*