Genellikle özel günler için tercih edilecek olan elbiselerde kumaş en önemli ayrıntı. Görüntünün tamamını oluşturan kumaşın doğru tercihi sizi şıklığa bir adım daha yaklaştıracaktır. Tercih edilecek olan gece elbisesi kumaşı asla çok parlak ve çok mat olmamalı. Çok parlak olan kumaşlar fazla kiloları ve vücut hatlarında istenmeyen bölgeleri ortaya çıkaracaktır. Mat olan kumaşlar ise şıklığın kaybedilmesine neden olacaktır.

gece elbisesi

Bunun yerine daha soft ve ipeksi kumaşlar tercih edilebilir. Bu sayede dilediğiniz şıklığı kolayca yakalayabilirsiniz. Gece elbisesi kumaşı elbisenin kullanılacağı mevsime göre de değişiklik gösterir. Üşütmeyen ve çok terletmeyen hafif kumaşların tercihi bu konuda isabetli kararlardan olacaktır.

Kaliteli Gece Elbisesi Kumaşı

En kaliteli elbise kumaşı ipeksi ve yumuşak bir dokuya sahip olandır. Genellikle tercih edilen saten kumaş yerine ipeksi kumaşları tercih edebilirsiniz. Kendine has bir havası ve parlaklığı bulunan bu kumaşlar sayesinde aradığınız şıklığı çok kolay bir biçimde elde edebileceksiniz. Rahatlık ve zarafeti üzerinden aynı anda taşımayı istiyorsanız kumaş tercihlerinize dikkat edin.

Etiketler:

Bir Yorum

  1. Gökben söyledi:

    Ünlülerin düğünleri ile ilgili yazı olunca bana haber verir misiniz, adım Gökben.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*