Moda denen konu geniş bir kavram ve üzerinde farklı şeyler sayfalarca yazılabilir ama biz bu yazıda modaya yön veren ünlü modacılardan bahsedeceğiz. Kimdir ve öne çıkan özelliği nedir gibi soruların yanıtlarını vermeye çalışacağız.

Coco Chanel

Adına defalarca filmler yapılan, kitaplar yazılan sıra dışı bir Fransız kadın. Yetimhaneden modanın en tepesine görkemli bir yolculuk. Kadınlara şapka takmayı öğreten ve ilk defa pantolon giydiren.

Coco Chanel

Coco Chanel

Lee Alexander McQueen

İngilizlerin modadaki dahi çocuğu. Onunla ilgili bir kitaptan öğreniyoruz k modacı olmayı çok küçük yaşlardan itibaren istemiş. 2010 yılında yaşamına son verene dek çıkardığı tasarımlar ise tek kelimeyle mükemmel.

Marc Jacobs

Amerika’da moda deyince akla gelen ilk isim.  Alanında eğitimler de alan modacı ünlü modaevi Luis Vitton’da çalışırken keşfedilir. Halen kendi markalarının baş tasarımcıdır ve alanında oldukça iddialıdır

Pierre Cardin

Moda deyince onu atlamak haksızlık olur. Geniş bir aralıkta tasarımlar yapan markanın kurucusu.

Pierre Cardin

Pierre Cardin

Valentino

İtalyan modasının en büyüğü ve moda deyince akla ilk gelen isimlerden.

Stella McCartney

Ünlü İngiliz şarkıcı Paul Mc Cartney’in kızı. İngilizlerin en genç tasarımcılarından. Tarzını kadınsı ve zarif olarak tanımlamak mümkün.

5 Yorum

 1. Adile söyledi:

  Yazınızdaki özellikle ikinci resim çok güzel görünüyor

 2. Gaye söyledi:

  Paylaştığınız tasarımları Karabük civarında butik satışını yapan yer var mı?

 3. Belemir söyledi:

  Yazın bu tasarımlar özel bir etkinlikte nasıl olur

 4. Belinda söyledi:

  blogunuz akıllı telefon destekli mi

 5. Gülbahar söyledi:

  Modacinim blogunuzdaki bilgileri düzenli olarak hafızama kazıyorum. Samimi olmam gerekirse kaleme aldığınız tüm bilgiler özgüven seviyemi daha da yükseltiyor. Artık daha kolay kararlar alıyorum.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*