Tesettür, bir tarz olarak son dönemde ilgi alanı içerisine iyiden iyiye girmeye başladı. Önceleri bir inanışın ürünü olarak sadece belli bir kesme hitap eden tesettür giyim, kendi sınırlarının dışına çıkmaya başladı. Kabuğunu kırdı adeta ve ortaya son derece önemli bir tarz çıktı.

tesettür

tesettür

Tesettür Giyimde Ufuklar Değişti

Daha muhafazakâr, daha tutucu kesimin ilgi ile takip ettiği ve hayatında yer verdiği tesettür, bir moda ikonu oldu ve büyük markaların koleksiyon tanıtımlarının içerisine girdi. Dolce & Gabbana son koleksiyon tanıtımında, tesettür giyime yer verdi ve bu yer veriş, toplumda geniş bir yankı uyandırmayı başardı.

tesettür modası

tesettür modası

Muadilleri ile kıyaslama yaptığınızda, arada Dolce kalitesini hemen göreceksiniz. Duruşunda, kumaşında, her karesinde o farkı ayırt etmek söz konusu. Son koleksiyon tanıtımına, basının da ilgisi epey fazla oldu. Sadece yazılı ve görsel medyada değil, tanıtım sosyal medyada da oldukça geniş yankı uyandırdı. Bugüne kadar, kendi içinde bir tarz olan tesettür, artık kendi doğal sınırlarının dışına çıktı.

5 Yorum

 1. Bediz söyledi:

  Moda Haberleri kategorisindeki yeni yazılardan nasıl hızlıca haberdar olabilirim?

 2. Fahrünissa söyledi:

  Eskişehir’da sayfanızda yer verdiğiniz tasarımların satış noktası neresi, sonraki çarşamba büyük bir alışverişe gitmeyi planlıyorum.

 3. Behrem söyledi:

  Örnek Resimler inanılmaz bence

 4. Güher söyledi:

  sıcakta bunlar özel bir etkinlikte tercih edilebilir mi

 5. Benli söyledi:

  Blogunuzda olan paylaşımları sürekli inceliyorum. Gerçekten bize aktardığınız her makale özgüvenimi daha da yükseltiyor. Kendime olan inancım artık daha fazla

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*