Bu yazımızda sizlerle doğru sutyen ve külot seçimi hakkında bazı ipuçlarını paylaşacağız. Aşağıda listeledigimiz küçük detaylara dikkat ederek belki sizde bir çözüm bulmuş olurusunuz 😉

Doğru Sütyen-Külot Seçmek

Doğru Sütyen Seçmenin Püf  Noktaları

 • Göğüslerinizin tam olarak dirseğinizin ve omzunuzun ortasında durması gerekir. Sütyeniniz küçük geliyorsa; göğüslerinizi yukarı kaldıracak,büyük geliyorsa; aşağı düşürecektir.
 • Sütyen arkadan ve önden  bakıldığında düz durmalıdır. Onü kavisli duruyorsa veya arkası yukarı çıkıyorsa; sütyen sizin için küçük demektir ya da askısı fazla çekilmiştir.
 • Göğsünüz sütyenin kup kısmını tamamen doldurmalıdır. Boşluk kalmamalı veya üstünden taşmamalıdır. Eğer taşıyorsa; bir büyük kup ölçüsü denemelisiniz. Eğer boşluk kalıyorsa; ya daha küçük bir kup seçmeli ya da içi daha dolgulu bir model tercih etmelisiniz.
 • Sütyenin baleni teninize batıyorsa; küçük beden bir sütyen giyiyorsunuz demektir.

Doğru Külot Seçmenin Püf  Noktaları

 • Giydiğiniz külot size maksimum düzeyde rahatlık sağlamalı. Ne dar, ne de bol külot giyilmemeli.
 • Çok sıkı külot kullanılmamalı çünkü kan doloşımınızı olumsuz yönde etkiler.
 • Dar elbise giyindiğiniz de özellikle içi belli olmayan külot tercih etmelisiniz. Vücudunuzu tamamen saran bir elbisenin içine, g-string bile giyseniz izleri belli olabilir. Vücuda tam oturan, dikişsiz ve ince kumaştan şort külotları tercik edebilirsiniz. Bu seçim hem sizin görünümüzü hem de elbisenin havasını olumlu yönde etkileyecektir.
 • Külotları çamaşır makinasında,yıkama torbaları içinde yıkamalısınız. Böylece hem çamaşırınızın ömrü uzar hem de çamaşırınızın yıpranmasına engel olmuş olursunuz. Ayrica cildinizin detarjana alerjisi var ise bunun da onune gecmis olursunuz.
Etiketler:

Bir Yorum

 1. deniz söyledi:

  Tabi bir de fiyat ve marka meselesi var; pazardan alınan çakmalar ve günlük pamukluların yanısıra paraya kıyanların kendisine lüks bir konfor olarak hediye ettiği müthiş iç giyim kreasyonları…

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*