Moda tasarımcılarının hünerlerini sergiledikleri ve modanın kalbinin attığı defilelerde kullanılan makyaj teknikleri sayesinde giyilen kıyafetler daha şık bir görünüme sahip olabiliyor. Sizler de kendi uygulayacağınız basit makyaj yöntemleri ile giyim tarzınızı dışarıya daha sağlıklı bir biçimde defile makyajı taktiklerini kullanarak yansıtabilirsiniz.

bahar defilesi makyajı

bahar defilesi makyajı

Defilelerde bu yıl sık sık göz pınarlarının etrafında ağlamış efekti bırakılan makyaj yöntemlerini görüyoruz. Aydınlatıcı etkili, parlak bir far ile yapılan bu makyaj yöntemi, göz pınarına transparan bir dokunuş ve maskara ile tamamlanarak yapılıyor.

chanel defile makyajı

chanel defile makyajı

Parlatıcı ve Eyeliner Kullanımı

defile göz makyajları

defile göz makyajları

Aydınlatıcı kullanımı özellikle yaz aylarında düzenlenen defilelerde daha fazla ön plana çıkıyor. Kaşın üzerinde yer alan kemikten, gülümsediğiniz zaman belirginleşen elmacık kemiğinin altına kadar uzanan bölgeye C şekli çizerek aydınlatıcı ürün sürüp modern bir makyaj uygulaması yapabilirsiniz. Parlaklık efekti aşırı olur ise ıslak bir sünger ile hafif dokunuşlar yaparak makyajınızı daha da matlaştırabilirsiniz.

renkli defile makyajları

renkli defile makyajları

Göz altlarından hafifçe taşırılarak yapılan eyeliner uygulamaları ise 70’li yılların nostaljik havasını dışarıya yansıtabileceğiniz bir tarza sahip. Üst göz kapağınıza ve kirpiklerinizin diplerine tam süreceğiniz bir eyeliner ile birlikte, göz altlarınızın ortasına kadar uzaklaşan bir eyeliner görünümü sağlıyorsunuz.

siyah defile makyajı

siyah defile makyajı

Makyaj denildiği zaman ruj kullanımından bahsetmemek olmaz. Bu yıl defile makyajlarında bolca alışkın olduğumuz kalın ve kırmızı renkli rujlar ön planda oluyor. Doğal bir görünüm yakalamak isterseniz rujunuzu hassas dokunuşlar ile dudaklarınıza sürmelisiniz.

Bir Yorum

  1. Fatma söyledi:

    Defile Makyajı Nasıl Yapılır? ile alakalı olan içeriklerin daha da çoğalmasını umuyorum. Bu konuda ürettiğiniz içerikler gerçekten çok işime yarıyor.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*